Obleky na míru za cenu běžné konfekce

Publikováno: 09.06.2014 16:40 | PR

Jacky Damwani, původem Ind z Bombaje žije v Praze už dvacet let. Do Prahy přišel v roce 1994 šít obleky movitým klientům ze střední Evropy, v raných devadesátých letech tak objevil mezeru na místním trhu. Tehdy tvořili většinu mých klientů  cizinci pracující v Praze, kteří v té době jako první uměli ocenit kvalitu zakázkových košil a obleků. Dnes si stále více Čechů uvědomuje důležitost kvalitního zpracování oděvů.

1

Zdroj: Suit & Me

Sedíme s panem Damwanim v jeho Showroomu na pražských Vinohradech a u šálku dobré kávy začínám rozhovor otázkou „Proč je dobré mít oblek na míru?

V první řádě se muž v obleku na míru cítí lépe, jednak mu oblek  sedí přesně na tělo a také ví, že má na sobě jediný originál. Oblek na míru je také více detailně propracován, než běžná konfekce, např. dirky na knoflíky na rukávech jsou pravé a ne „jen na oko“ jako u běžné konfekce. Samozřejmostí je celé jméno klienta vyšité v podšívce.
Každý muž je jiný, a vybírat z  konfekčních velikostí je příliš svazující, proto si čím dál více mužů i nechává šít obleky na míru.

Jak by měl vypadat šatník úspěšného muže?
Damwani doporučuje každému muži pracující v obchodě či ve službách pořídit si 4-5 kvalitních obleků a 10-15 košil v různých barevných variacích.

Jak to probíhá?
Damwani říká „servis pro zákazníka na prvním místě“.  Krejčí vás dnes může navštívit doma nebo v kanceláři nebo můžete navštívit showroom na adrese Kolínska 15 http://obleky-na-miru.cz/, kde vám vezme míry a nechá vybrat z velkého množství látek.  Ušití obleku po té trvá 3-4 týdny, košile běžně 3 týdny, hotový oblek posíláme zákazníkovi domů či do kanceláře.


Z jakých látek šijete?
Používáme kvalitní italské a anglické látky z vlny 120s – 150s, pro srovnání, běžná konfekce obsahuje většinou směsi polyesteru a vlny, případně bavlnu kvality 80s – 100s. Kvalitnější vlna se méně mačká, vydrží déle a oblek jako celek vypadá mnohem lépe.


Na kolik vyjde oblek na míru?
„Jacky, mezi lidmi stále panují představy, že obleky na míru jsou pro běžného člověka nedosažitelné, jak je to doopravdy?“ Jacky Damwani říká že v dnešní době je možné nakoupit i  kvalitní látky značek Dormeuil, Holland & Sherry, Scabal, Burberry z velkoobchodů v Asii. Příznivých cen dosahujeme z důvodu, že obleky necháváme šít v HongKongu , kde je práce i kvalitní materiál levnější než v Evropě.

Obleky na volný čas
Hodně klientů přichází s přáním volnočasového obleku, kde má krejčí větší prostor pro kreativitu, pokud jde o barvy či použité materiály, fantazii se meze nekladou. Občas přijde klient s požadavkem na ušití modrého, bílého, nebo červeného obleku, pro zvláštní příležitosti.Nic z toho pro nás není problém.

Šijete i pro dámy?
Někteří muži chodí k nám chodí se svými partnerkami, které radí s výběrem barev a látek a ty se často ptali, proč nešijeme také pro dámy? Nedávno jsme tak rozšířili služby o i zakázkové šití pro dámy. Dámský kostýmek vyjde na 12 – 15 tisíc.

Zpříjemněte si návštěvu krejčovského salónu se skleničkou vína nebo dobré kávy.

Jacky Damwani
hlavní návrhář
Kolínská 15
130 00 Praha Vinohrady
+420 603 44 12 30
email: info@suitatme.cz
www.obleky-na-miru.cz
www.suitandme.cz
www.facebook.com/oblekynamiru
jazyky: česky, anglicky

ob

Zdroj: Suit & Me

10383641_10152453763959803_8340051557722270695_n

Zdroj: Suit & Me
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!