Obytný přívěs Airstream Land Yacht

Publikováno: 22.11.2012 13:42 | Petr Hájek

Společnost Airstream právě světu představila koncept pozemní jachty inspirovaný luxusními jachtami námořními. Poměrně často se setkáváme s tím, že jsou dnešní moderní jachty inspirovány těmi nejluxusnějšími hotely a příbytky, ovšem přesně naopak se to až tak často nevidí...

2012-11-22-1

Zdroj: Bornrich

Autoři ikonického obytného přívěsu "Silver Bullet" řady třeba Next-gen Series 2 International 684 Caravan, 1954 Airstream Caravan, Victorinox Special Edition Airstream a 2011 Eddie Bauer Airstream Travel Trailer, firma Airstream o sobě dala opět vědět. A jakým jiným způsobem, nežli nějakým novým obytným přívěsem, že ano. Dnes jde o rekreační vehikl přezdívaný Airstream Land Yacht, jenž se inspiroval v tom nejluxusnějším, co na dnešních vodách najdete.

2012-11-22-1

Zdroj: Bornrich

Za novinkou nestojí pouze Airstream samotný, ale své k produkci a realizaci řekla i další studia a firmy: hlavně tvůrce fajnového domácího nábytku Technoform S.p.A a designérské studio Officinia Italiana Design. Novinka je samozřejmě vyrobena z vrcholně kvalitních materiálů - VIP týkové dřevo a kůže toho budiž důkazem. Nechybí však ani bílé dřevo na palubách a LED panely v kajutě/kabině.

2012-11-22-1

Zdroj: Bornrich

Co se týče designu jako takového, pak se Airstream Land Yacht pyšní realizací vzniknuvší smícháním svěžích idejí u inženýrů firmy Technoform spolu s nápady dlouhodobého designéra pro firmu Riva Yachts, jímž je pan Mauro Micheli. Konstrukce je uhlazená a sofistikovaná zároveň a pojme prý za velmi komfortních podmínek rovnou pětici lidí. Ti zde najdou ložnici vepředu, koupelnu ve střední části a sociální zařízení úplně vzadu.

2012-11-22-1

Zdroj: Bornrich

Airstream Land Yacht koncept nám opět dokazuje, čím vším se zdánlivě obyčejný obytný přívěs může stát, když dáte nápadu trošku prostoru a inovace. Jistě tedy není náhodou, že je to právě značka Airstream, kterou u svých obytných přívěsů preferují hollywoodské celebrity - namátkou známý milovník karavanů Matthew McCanaughey vlastní hned 3 najednou.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!