Odpružené běžecké Adidas BOOST

Publikováno: 25.03.2013 23:42 | Jiří Hofbauer

Základním prvkem novinky BOOST je přelomový materiál poskytující odpružení. Pevný granulovaný materiál je doslova roztrhán na kousky a přeměněn na tisíce drobných energetických kapslí, z nichž je vytvořena technologicky unikátní mezipodešev. Tyto energetické kapsle díky své jedinečné struktuře efektivněji uchovávají energii a opětovně ji uvolňují do odrazu.

4

Během testování bot v rozdílných teplotních podmínkách mezi +40 až –20°C je pěna BOOST třikrát teplotně odolnější než běžný EVA materiál, díky čemuž poskytuje konzistentnější podmínky pro běhání.

2

Svršek boty Energy Boost je vybaven technologií adidas Techfit využívající vysoce odolný a elastický polyuretan, který během pohybu poskytuje celé noze optimální komfort a oporu. Pružná a vzdušná síťovina nabízí pohodlí ponožky, zatímco speciálně navržené pásky na svršku boty poskytují přesně cílenou podporu a stabilitu tam, kde je během pohybu zapotřebí.

5

Bota Energy Boost je vybavena mnoha doplňkovými technologiemi. Nohu na správném místě udržuje speciální opěrná konstrukce. Od špičky k patě vede systém TORSION, který minimalizuje rotaci chodidla směrem dovnitř a zlepšuje tak celkovou stabilitu. Podrážka adiwear snižuje opotřebení nejnamáhanějších ploch a prodlužuje jejich životnost. O maximální stabilitu a nutné pohodlí při běhu pak dbá vnější opora paty. Technologie energetické návratnosti, dokonalé odpružení, optimální obepnutí nohy a teplotní nezávislost jsou hlavní atributy této jedinečné běžecké boty.

3
Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!