Ohebné reproduktory od Fujifilmu

Publikováno: 05.02.2013 12:51 | Petr Hájek

Reproduktory budily již od prvotních dob elektronické éry vždy maximální respekt - většinou šlo o obří skříně, které po vybuzení tím správným výkonem měly potenciál sfouknout z pódia kompletní skupinu. Kvalita a výkon jsou určitě rozdílné věci, ovšem, kdo by odolal možnosti srolovat si reproduktory prostě do kapsy jako noviny?

2013-02-05-1

Zdroj: Fujifilm

Opět se nám dnes představí jedna z věcí, o které by člověk ani nečekal, že může existovat. A rovněž i taková, o níž si člověk řekne, když ji vidí naživo, jak moc ji vlastně nezbytně potřebuje a jak pustý a prázdný jeho život bez ní dosud byl - ohebný reproduktor!

Toto audio-příslušenství připomínající stočený displej je nazvané Beat Diaphragm a jeho funkce je nadmíru zajímavá. Jde totiž o regulérní reproduktor. Když jej člověk vidí, vůbec jej nenapadne, kolik námahy a testování za tím je - materiál musel být na jednu stranu měkký, aby byl reproduktor ohebný, ale zase na tu druhou, ne příliš, jelikož pak byl i zvuk příliš měkký apod.

Novinka má na povrchu speciální polymer, jenž je natolik ohebný, že si díky němu reproduktor sbalíte jako nějaké noviny, ovšem, když je do něj přiveden zvuk (svede prý tradiční rozsah 20 Hz - 20 kHz), zatvrdí se a díky piezoelektrickému efektu a keramickému povrchu vyloudí (údajně) nečekaně kvalitní zvuk.

Reproduktor(y) aktuálně existují jen ve stádiu prototypu, nicméně byla by jistě trestuhodná škoda na podobný zlepšovák zanevřít - jen považte to pohodlí, namísto stěhování 100 kg skříní jen srolujete do tašky několik věcí o rozměrech menšího časopisu... !

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!