Omega Seamaster Planet Ocean 600m Good Planet

Publikováno: 19.06.2013 00:35 | Jiří Hofbauer

Značka Omega se pyšní dlouhotrvající námořní historií a hodinky Omega Seamaster Planet Ocean 600m Good Planet jsou jejím hrdým pokračovatelem. Tyto hodinky skládají poklonu nadaci Good Planet a její práci, která se zaměřuje na ochranu životního prostředí a mořského ekosystému především.

omega

Zdroj: Omega

Od vynálezu prvních potápěčských hodinek v roce 1932 až do okamžiku uvedení filmu Planet Ocean byla Omega vždy ve spojení s vodou. Tento element je hluboce zakořeněn v celé kolekci hodinek Seamaster a je jedním z definujících prvků značky.

Nadace Good Planet byla založena v roce 2005 a jejím cílem je inspirovat každého člověka, aby se snažil žít v souladu s životním prostředím. Organizace propaguje optimistická řešení rozvoje této myšlenky a zásadně podporuje dobrovolníky, kteří se zajímají o ochranu naší planety.
Omega a Good Planet spolupracují od roku 2011 a jejich společným tématem je zvýšit povědomí o kráse oceánů, ale i rizikům, kterým čelí se zaměřením na důležitost zachování přírodních ekosystémů.

Společnost Omega se proto zavázala věnovat nadaci Good Planet část z výnosů z prodeje těchto hodinek a tímto plně zafinancuje projekt na zachování mangrove a mořských trav v oblasti jihovýchodní Asie, který bude navíc vzdělávat místní populaci o důležitosti udržení přírodních zdrojů této ohrožené části ekosystému.

Tyto speciální hodinky mají sytě modře lakovaný číselník s plastickými indexy. Jejich fasetované ručky jsou rhodiované a hodinová, vteřinová a GMT ručka mají modrou luminiscenci Super-LumiNova. Minutová ručka a bod na lunetě svítí zeleně. Okénko data je umístěno na pozici číslice 3. Klenuté safírové sklíčko s oboustrannou antireflexní úpravou chrání číselník stejně nad vodou jako pod ní. Čitelná stupnice v oranžovém laku koresponduje s centrální GMT ručkou a umožňuje odečet dvou časových zón. Pouzdro s leštěnými i broušenými plochami má průměr 43,5 mm, héliový ventil je umístěn tradičně na pozici 10. hodiny. Na zadním dýnku s průhledem ze safírového skla je gravírováno „Good Planet Foundation“.

Inspirovány rozmanitostí barev v oceánu jsou tyto hodinky dostupné na ocelovém náramku nebo sportovním modrém kaučukovém řemínku. Jako všechny modely Omega Seamaster Planet Ocean je i tento určen těm, kteří rádi vyhledávají adrenalinové aktivity, například i pod hladinou moře, proto také vodotěsnost těchto hodinek je garantována až do 600 metrů. A automatický co-axiální kalibr 8605 s křemíkovou setrvačkou Si14 zaručuje dokonalou přesnost a spolehlivost.

omegaIIPřipojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!