Omega Speedmaster '57: technologie 21. století ve stopách ikonického originálu

Publikováno: 06.07.2015 10:39 | Jiří Hofbauer

Před dvěma lety Omega odhalila přepracovanou verzi hodinek Speedmaster z roku 1957. Novinka s coaxiálním strojkem se stala okamžitou senzací, když kombinovala to nejlepší z klasického designu a přelomové technologie. Letos značka Omega uvedla modernizovanou verzi, která se může pochlubit několika novými prvky. Přesto však zůstává věrná stylu hodinek, který je ikonou více než padesát let.

omega_2

Zdroj: Omega

Hodinkové pouzdro o průměru 41,5 mm má broušené boky a lunetu, jejíž tachymetrická stupnice na první pohled zařazuje tento model mezi hodinářské legendy. Číselník, který se od předchozí verze z roku 2013 liší především zapuštěnými hodinovými indexy, překrývá lisované safírové sklo odolné proti poškrábání. Změnou je také tmavší, béžová výplň Super-LumiNova.

Speedmaster '57, Omega Co-Axial Chronograph calibre 9300 s ocelovým náramkem, 202 500 Kč

omega_4 2

Zdroj: Omega

Centrální ručky jsou dalším prvkem, jenž odlišuje tyto hodinky. Široké fasetované
a rhodiované ukazatele ve stylu „Broad Arrow“ jsou také vyplněny materiálem Super-LumiNova a svítí zeleně. Na malých sčítačích chronografu jsou použity střelkovité ručky.

Speedmaster '57, Omega Co-Axial Chronograph calibre 9300 s koženým řemínkem Barénia, 199 800 Kč

omega_3 2

Zdroj: Omega

Hodinky Speedmaster '57 jsou dodávány buď na hnědém koženém náramku (Barénia) s broušenou sponou, nebo na ocelovém náramku s patentovaným systémem zkracování. Jejich srdce, co-axiální kalibr Omega 9300 je viditelné skrz průhled ze safírového skla na zadní straně hodinek. Díky spolehlivosti a přesnosti tohoto mechanického strojku je na hodinky poskytována 4letá záruka a jak bývá v řadě Speedmaster zvykem, hodinky jsou vodotěsné do 100 metrů / 330 stop.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Ferrari F12 GTO: raketa země-vzduch už na frankfurtském veletrhu Ferrari F12 GTO: raketa země-vzduch už na frankfurtském veletrhu O Ferrari F12 Berlinetta je dokonalé už samo o sobě. Teď se na internetu objevily uniklé snímky z konfigurátoru, na kterých je jeho nástupce... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!