Original inovoval: ikonické hodinky Victorinox v kůži

Publikováno: 23.02.2013 12:15 | Jiří Hofbauer

Kultovní hodinky Original z kolekce Victorinox Swiss Army získaly nový vzhled. Vojenský nádech, designově čisté, jednobarevné provedení a snadná čitelnost, to jsou znaky modernizace a urbanizace hodinek, které doplňuje nový kožený řemínek. Chronografy jsou vyrobeny v limitovaném počtu 1989 kusů, který odkazuje na rok, kdy byl poprvé model uveden na trh.

21

Zdroj: Original, Victorinox Swiss Army                      Zdroj: Original Chronograph, Victorinox Swiss Army

Model Original zaujímá v kolekci hodinek Victorinox Swiss Army zvláštní místo. Byl to první model hodinek této hodinářské dílny, který byl představen na americké trhu v roce 1989. Od té doby se model neustále rozvíjel a inovoval, aby se nakonec stal ikonou značky. I když se během let měnil, hlavní atributy si udržel: jednoduchost, srozumitelnost, asertivní design, vynikající kvalitu, odolnost a atraktivní cena.

Nyní se na trhu objevují dvě inovativní provedení. Klasické, poháněné vnitřním mechanismus Ronda, a ciferník řídí tři ručičky a datumové okno. Chronografy mají v sobě mechanismus ETA, tři centrální ručičky a tři ciferníky. Sekundová ručička je vyvedena v oranžovém odstínu.

4

Zdroj: Victorinox Swiss Army

Číslice ciferníku jsou v rozměrném futuristickém fontu, pokryté luminiscenčním materiálem, který zaručuje vysokou jasnost i v noci. Model Original zobrazuje také vojenský čas, verze Original Chronograf má tři počítadla (1/10 sekundy, 60 sekund a 30 minut) a tradiční tlačítka na pravé straně.

3

Zdroj: Victorinox Swiss Army

Původní řemínek byl u modelu Original nahrazen stylovým dvoudílným koženým a třídílným řemínkem u modelu Original Chronograf, čímž vznikl zcela nový vzhled. K oběma verzím můžete přidat koženou manžetu, která dá vzniknout robustnějšímu a pevnějšímu vzhledu. Chronograf má navíc zajímavou vychytávku – odepínací kožený kryt, který má ochrannou, ale především estetickou funkci.

Pokud je život skutečně boj, obstojí tyhle hodinky nejen v nejtěžších přírodních podmínkách ale i v městské džungli.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!