Oskarový Jared Leto vystoupí v Praze

Publikováno: 03.03.2014 21:10 | Michaela Lejsková

Jen málo kdo by poznal na této fotce čestvého držitele Oscara za vedlejší mužskou roli, Jareda Leto.

dallas_buyers_club_jared_leto

Zdroj: Thirty Seconds To Mars Facebook

Jared Leto frontman skupiny Thirty Seconds To Mars, která vystoupí 30. Června v Praze, vyhrál včera Oscara za vedlejší mužskou roli. Ztvárnil, mladého transvestitu, který umírá na AIDS. Kvůli této roli zhubl na kost a kůži, depiloval celé tělo a převlékl se do ženských šatů. Dallas Buyers Club byl po dlouhé herecké odmlce (6 roků) jeho první projekt, protože je momentálně hlavně na turné se svou kapelou. Prahu ale přivítá nejen jako zpěvák, ale i jako držitel Oscara!

213750_original

Zdroj: Thirty Seconds To Mars Facebook

THIRTY SECONDS TO MARS

Skupinu Thirty Seconds To Mars (často označovanou jen zkratkou 30 STM) založil v roce 1998 hollywoodský herec Jared Leto se svým bratrem Shannonem jako rodinný podnik a kapelu pro zábavu. Během pár let se z ní však stala rocková ikona, který dnes stojí po boku největších amerických hudebních hvězd. Včetně výše zmíněné letošní novinky Love, Lust, Faith and Dreams, kterou spolu s Jaredem Leto produkoval pětinásobný držitel Grammy Steve Lillywhite (U2, Rolling Stones, Pogues, Killers aj.) vydali 30 STM do dnešního dne čtyři studiová alba, od kterých se prodalo přes 10 miliónů kopií a která kapele vynesla bezpočet ocenění - např. tři ceny MTV Europe Music Awards, tři MTV Video Music Awards, šest Kerrang! Awards, NME Award nebo Billboard Music Award, na kterou byli nominováni již sedmkrát. 311 koncertů odehraných za dva roky jim navíc přineslo zápis do Guinessovy knihy rekordů za "nejdelší turné rockové kapely".

Band press shot 2013 color

Zdroj: Thirty Seconds To Mars

Nemalou zásluhu na řadě ocenění a celosvětové popularitě skupiny nesou také její videoklipy, které v režii Jareda Leta svojí velkolepostí připomínají spíše krátkometrážní hollywoodské filmy než hudební klip. Vzpomeňme např. třináctiminutovou videopodobu singlu Hurricane, kterou hudební stanice MTV v původní verzi kvůli sexuálnímu obsahu odmítla vysílat a v cenzurované podobě ji následně ocenila soškou za "nejvýpravnější a nejnezapomenutelnější video roku 2010".

412564-gallery1-krbsy

Zdroj: Thirty Seconds To Mars Facebook

Stejnou pozrnost k sobě aktuálně poutá i dokument Artifact, jež opět režíroval Jared Leto a který vedle vzniku alba This Is War přibližuje soudní spor skupiny s nahrávací společností EMI/Virgin Records, která kapelu před pár lety žalovala o 30 miliónů dolarů za nedodržení smluvních podmínek. Snímek Artifakt, který byl vydán počátkem prosince, byl již před rokem představen na vybraných filmových festivalech, kde stačil již získat několik cen odborné kritiky i díváků. A neménně se Jaredu Leto daří i v jeho herecké kariéře. Po šesti letech, které věnoval převážně kapele, se vrací na filmová plátna ve snímku Dallas Buyers Club (Klub poslední naděje), který mu přinesla Oscara. Film byl společností Cinemart uveden do českých kin 23.ledna.

Zdroj: Mania Promotion, ČTK

1390695_3765306268699_1733090698_n

Zdroj: Thirty Seconds To Mars

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!