Oslavte Velikonoce se zeleným speciálem Litovel Patrik

Publikováno: 13.04.2017 10:05 | Lenka Mařanová

Pivovar Litovel letos na jaře opět uvařil zelený speciál Litovel Patrik, který hanáčtí pivovarníci stáčeli 17. března, tedy v den svátku stejnojmenného irského světce. Velikonoce lidé tradičně v Česku lidé rádi zapíjí pivem, velmi oblíbenými jsou právě zelené pivní speciály, ke kterým patří i Patrik. K dostání je od 3. dubna ve vybraných restauracích.

Litovel_Patrik_vizua_l_bi_la_

Zdroj: Litovel

Nefiltrovaný jarní speciál si lidé budou moci vychutnat po celé velikonoční svátky. „Náš Patrik je ryze přírodní, najdete v něm pečlivě vybrané kombinaci bylin, které mu dodávají jeho charakteristickou barvu a aroma,“ popisuje sládek Petr Kostelecký. Chuť i vůni dotváří exotické podtóny s dominujícími silicemi citrusových plodů. „Přesný poměr jednotlivých přísad je však naším výrobním tajemstvím,“ dodává sládek Petr Kostelecký. Smaragdový pivní klenot Patrik uvařili litovelští pivovarníci poprvé v roce 2014.

V tuzemsku zelená dle tradice patří k oslavě příchodu jara a v neposlední řadě také k Zelenému čtvrtku. Na ten nepohrdne žádný správný přivař přípitkem pivem stejné barvy. „Letos jsme Patrika stáčeli v den svátku irského světce, se kterým je právě zelená barva neodmyslitelně spojená. Na čepu bude především během velikonočních svátků, lidé si na něm pochutnají nejen ve vybraných restauracích regionu, ale také například i v Praze v restauracích U Labutí, Hrnečku Vař či Na Vyhlídce,“ říká sládek Petr Kostelecký.

Hodnocení článku:Komentáře

Hudební producent Mark Ronson v nové kampani ‘Make Your Mark’ automobilky Lexus Hudební producent Mark Ronson v nové kampani ‘Make Your Mark’ automobilky Lexus Lexus dnes oznámil zahájení kreativní spolupráce s oceňovaným hudebním producentem Markem Ronsonem v rámci kampaně k uvedení modelu... Předchozí článek Vzory v pánském šatníku aneb jak nevypadat jako velikonoční vejce Vzory v pánském šatníku aneb jak nevypadat jako velikonoční vejce Jarní nálada nás přímo vybízí, abychom po dlouhých zimních měsících dali v našem šatníku prostor barvám a vzorům. V současné... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!