Ottto a absint La Feé: Eyes Around The World, výstava malíře s vlastním pohledem na svět

Publikováno: 11.11.2015 18:39 | Jiří Hofbauer

Eyes Around The World“ je název již druhé výstavy malíře Ottty, který se tentokrát noří do pohledů lidí z různých koutů světa a skrz ně nahlíží do jejich pestrobarevných duší. „Ve své tvorbě se zaměřuji převážně na portréty. V této výstavě, jak již název napovídá, kladu důraz na oči, jelikož čím delší čas se jejich malování věnuji, tím více rozumím, proč jsou oči ona pověstná okna do duše,“ vysvětluje malíř s pseudonymem Ottto, jehož obrazy mohou zájemci vidět v galerii TriCafé v Anenské ulici od 6.11. do 5.12.

Obraz La Fee

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Výstava „Eyes Around The World“ nahlíží do duší lidí ze všech koutů světa. Krásu malíř hledá v pohledu nádherné ženy, stařenky i dítěte. Na rozdíl od své minulé výstavy má tato jednotnějšího ducha a soustředí se na niternější vyjádření malířova Ega, tedy jeho Já. Oči, jako okna do duše zde hrají hlavní roli a skrz ně malíř vyjadřuje hluboké emoce zakořeněné v každém z nás.

Oko, rozpracovany obraz

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Ottto se malování věnuje již přes 23 let svého života. Část své tvorby představil ve Švýcarsku, část právě v Praze. Ottto často maluje před publikem nebo na ulici, jelikož je to právě kontakt s diváky, který ho plně nabíjí energií a tolik potřebnými emocemi. „Maluji zásadně technikou olej na plátně. Baví mě úzké propojení umělce s divákem. Je pro mě až fascinující jak emotivní může obraz a malba být,“ dodává Ottto.

Saduh

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Na podzim tohoto roku se malíř skrz distribuční společnost Premier Wines & Spirits spojil s francouzskou značkou absintu La Feé, který je již léta Otttovou vílou a inspirací. Prvně se s touto značkou prezentoval na letošní Prague Bar Show, kde maloval přímo před zraky diváků obraz inspirovaný právě absintem La Feé.

Parisienne Bottle Spoon_V3.0

Zdroj: Premier Wines & Spirits

La Feé Absinthe Parisienne patří mezi nejpopulárnější absinty vůbec. Vyrábí se z pravého pelyňku dle původní receptury z 19. století v Paříži a je jediným francouzským absintem, který prochází destilací s požehnáním Musée de l`Absinthe. Absint má jiskřivě limetovou barvu, který se po přidání ledové vody předpisově zakalí. Absint La Feé Parisienne je prvním absintem, který se ve francii začal vyrábět po zákazu v roce 1915. Za cenu 1 049 Kč podíte na eshopu Premier Wines & Spirits, www.1er.cz.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!