Ozdoby do klopy saka

Publikováno: 13.05.2015 09:55 | Aktualizace: 08.09.2016 08:30 | Jiří Hofbauer

Dírky u bot, manžety košil, kapsy saka. To všechno už jsme ozdobili. Teď je čas dodat třpyt i klopě saka. Máme celou škálu možností. Květiny, ozdobné špendlíky, nejrůznější odznáčky. I z velice střízlivé, neformální kombinace udělá špendlík v klopě outift hodný Pitti.

Špendlík, Original Penguin. Sako a kapesníček, oboje Hugo Boss. Svetr, Gucci. Košile, Scalpers.

1

Zdroj: Pinterest/Archiv značek

Jak je ladit s celkovým outfitem? Pamatujte, že ozdoby v klopě jsou spolu s kravatou/motýlek a kapesníčkem součást svaté trojice. Proto by předmět v klopě měl vždy nějak odkazovat barvou nebo motiv na další z těchto doplňků. Vodítkem ale může být i třeba proužek košile nebo kontrastní obšití knoflíkových dírek na saku. Jde opravdu jen o to, jak odvážní jste.

Špendlík, Salvatore Ferragamo. Sako, Pal Zileri. Košile, Hackett. Kravata, Gucci. Kapesníček, Pink.

2

Zdroj: Pinterest/Archiv značek

I když většinu dne trávíte v kanceláři, nemusíte být za šedou myš. Volte ale spíše střízlivější možnosti, které se dobře hodí k temně modrému nebo šedému obleku. Třeba malé kvítky v klasických barvách nebo drobné kovové odznáčky, které patří k těm cenově nejdostupnějším.

Špendlík, Scappino. Sako, Emporio Armani. Košile a spona na kravatu, Salvatore Ferragamo. Kravata, Louis Vuitton, Kapesníček, Hugo Boss.

3

Zdroj: Pinterest/Archiv značek

Kreativitě se meze nekladou. Do klopy může dát prakticky cokoliv. Opravdu. V obchodech najdete celou řadu nejrůznějších špendlíků s motivy zvířat nebo rostlin. Nezapomínejte, že se cení nápad. Zajděte se někdy podívat do galanterie. Možná vás překvapí kolik zajímavých knoflíků, nýtů a odznaků za doslova pár korun tam najdete.

Špendlík, Louis Vuitton. Sako, Hackett. Košile, Brooks Brothers. Kravata, Gucci. Kapesníček, Louis Vuitton.

4

Zdroj: Pinterest/Archiv značek

Buďte chytří a hrajte si. Do knoflíkové dírky můžete dát i manžetový knoflíček. Právě ty nádherné hedvábné uzlíčky. Jsou k dostání v mnoha barvách, tou svou komplikovaností jsou vlastně ozdobné a můžete jich mít doma celý arzenál. Někdy použít jako ozdoby manžet, jindy je pyšně vystavit na hrudi.

Manžetový knoflíček, Hackett. Sako, Louis Vuitton. Košile, Pal Zileri. Kravata, Scalpers. Kapesníček, Banana Republic.

5

Zdroj: Pinterest/Archiv značek

Právě večer snese největší extravaganci. Nebojte se experimentovat a kromě nápaditých špendlíků zkusit i brože, ale nic po babičce! Klidně experimentujte ještě víc. Na černý smoking si upevněte elegantní černé pírko. Věřte, noc to unese.

Špendlík, Hugo Boss. Smoking, košile a kapesníček, vše Dolce & Gabbana.

6

Zdroj: Pinterest/Archiv značek

Klasický smoking máme spjatý s karafiátem. I Sean Connery coby James Bond nosil rudý karafiát v klopě. Karafiáty jsou nádherné květiny, které seženete v mnoha barvách. Myslíme, že je na čase vnímat karafiáty jako klasické květiny z doby Freda Astaira a Oldřicha Nového. Pokud máte ke karafiátům z jakéhokoliv důvodu averzi, vsaďte na růže. Smoking dostane mafiánštější punc ve stylu Marlona Brando.

Špendlík, Kardigan Clothing. Sako a kravata, oboje Salvatore Ferragamo. Košile, Burberry. Kapesníček , Brooks Brothers.

7

Zdroj: Pinterest/Archiv značek

Ozdobám do klopy fandíme. Přesto se jedná o velice módní prvek, který do jisté míry v mnoha lidech vyvolává pocit marnivosti ze strany jeho nositele. Postupně se to mění. Přesto bychom se mu doporučili vyhnout u velký soudních stání nebo třeba zkouškách na akademické půdě (pokud nestudujete na módním institutu), kde je lepší spíše neupozorňovat tím, kolik času jste věnovali oblékaní a o to méně faktické přípravě na událost.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!