Pánská kosmetika Tom Ford

Publikováno: 01.08.2013 21:01 | Jiří Hofbauer

To co dělá upraveného muže skutečným gentlemanem nejsou jen naleštěné boty a čistý límeček u košile. Muži často zapomínají na tu hlavní složku jejich vizáže – sebe sami.

Na začátku všeho byla myšlenka Toma Forda, který naznal, že muži si v péči o sebe zaslouží víc než jen parfémy. A tak po velkém úspěchu pánských vůní letos na podzim uvede i pánskou řadu péče o pleť.

„Nejednou se mi stalo, že za mnou někdo přišel a ptal jak to dělám, že mám tak pěknou pleť. Odpověď je jednoduchá – pečuji o ni. Není to žádná věda,“ vysvětluje návrhář. Sám Ford přiznal, že se neobejde bez samoopalovacího krému. Spolu s ranním tenisem je to jeho každodenní rituál.

„Pupínky se nevyhýbají nikomu. Jenže spousta mužů je až moc hrdých na to aby si koupili vlastní korektor. A tak raději potajmu používají korektor jejich přítelkyně a doufají, že to nezjistí. Stejně tak popraskané rty. Je opravdu balzám na rty projevem slabosti? Bahenní maska sice nevypadá zrovna vábně, ale zaručeně vytáhne z vaší pleti veškeré škodliviny a revitalizuje ji,“ dodává Ford jedním dechem. Série produktů si ostatně klade za cíl, dostat z každého muže jeho nejlepší .

Pánská řada čítá celkem devět produktů jako hydratační krém, čistící gel, bahenní masku, korektor, samoopalovací krém a také dvě nové unisexové vůně z kolekce Private Blend.

I nová unisexová vůně Private Blend London vlastně vznikla na oslavu otevření butiku v Londýně, o kterém jsme také psali. Jedná se o honosnou, kořeněnou, dřevitou vůni s živočišným nádechem. Ford se z mixu pelargónie, jasmínu, oud, pižma a březodehtového oleje snažil dostat tělesnost, fyzičnost a osobitost neukojeného Londýna. Jeho tempo, energii, vůně, dynamiku života, kterým žije.

Pravdou je, že kosmetika značky Tom Ford nepatří zrovna mezi nejlevnější a v drogerii vedle Alpy ji rozhodně nenajdete. Ceny pánské řady zatím nejsou známy, ale třeba dámský korektor se prodává za $ 78 (přepočet 1 500 CZK) bronzující pudr $ 90 (přepočet 1 800 CZK).

Trh s pánskou kosmetikou teď opět roste. Před časem i Marc Jacobs oznámil uvedení nového unisexového make-upu. Začátkem srpna uvádí do prodeje právě i pánskou sekci nazvanou Boy Tested, Girl Approved, tedy Testováno na klucích, odsouhlaseno dívkami, které nabídne balzám na rty, gel na obočí a korektor.

tom_ford_ skincare_1

Zdroj: TOM FORD for Men: Skincare and Grooming

tom-ford-london-gq_25jul13_pr_b_1

Zdroj: Harrods

tom_ford_ skincare_2

Zdroj: tom FORD for Men: Skincare and Grooming

tom_ford_ skincare_3

Zdroj: tom FORD for Men: Skincare and Grooming

tom_ford_ skincare_4

Zdroj: tom FORD for Men: Skincare and Grooming

tom_ford_ skincare_5

Zdroj: tom FORD for Men: Skincare and Grooming

tom_ford_ skincare_6

Zdroj: tom FORD for Men: Skincare and Grooming

tom_ford_ skincare_7

Zdroj: tom FORD for Men: Skincare and Grooming
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!