Pánská taška: neopomenutelný nositel stylu

Publikováno: 10.01.2014 11:17 | Václav F. Mensa

Pánská taška je jedním z hlavních ukazatelů stylu. Můžete mít na sobě nejlepší oblek ze Savile Row a lacinou taškou pohřbít jakýkoliv dojem. Doplňky se staly nejdůležitějším prvkem k prokázání individuality, znalosti, sebevědomí a ano, ovšem – příjmu. Pokud tedy plánujete nákup příručního zavazadla na jednání, schůzky či jen na přenášení dokumentů do práce, při výběru se držte několika pravidel.

Tvar je prvořadý

Trend klasických kufříků pomalu mizí. Ano, jsou stylové, ale bohužel už ne tolik praktické. Jdete po ulici a rychle potřebujete diář. S kufříkem potřebujete ještě stůl. Proto je skvělé, že je zde tolik jiných možností. Klasická aktovka se zapínací sponou na jedné straně je vhodná k business oblečení. Pokud tedy v rámci své pracovní pozice nosíte oblek, zvolte tuto. Působí důvěryhodně, klasicky a profesionálně. Vždycky bude držet tvar takže neponičí dokumenty. Smythson Bond Street, skvělá londýnská značka je prodává na svém webu a na přání vám na ni vyrazí nejen monogram ale cokoliv si vymyslíte. Hermès dělá klasické aktovky s ikonickým zapínáním dvou skřížených přezek.

V případě, že váš pracovní dresscode není až tak jednoznačný, s klidem si vyberte tašku se dvěma uchy a zipem na středu. Prada vytvořila celou kolekci pracovních brašen, do kterých se vejde laptop a vše potřebné. Plus, barevný sortiment je rozsáhlý. Můžete si koupit všech asi 12 odstínů a ladit je s kravatou. Stejný tvar dělá i Burberry. Je to trochu ležérnější verze ale neméně stylová.

Druh kůže

Nebudeme operovat s myšlenkou, že si vyberete pracovní aktovku vytvořenou z tkaniny. Existují výjimky jako třeba klasická látka v kombinaci s kůží Gucci. Jinak to působí poněkud lajdácky. Takže zvolte kůži.

Bottega Veneta, už tradičně "pletená" značka, vytváří dokonalé kousky z pevné kůže v tradičním dezénu. Pokud se nebojíte výraznosti, krokodýlí kůže či dokonce krátká kožešina se může stát jasným korunním klenotem vašeho outfitu.

Nechcete-li aktovku s uchem, je zde celá řada možností. Takový doplněk sice není tolik praktický, ale odradí vás od přenášení zbytečností. Vyberte si však tu, která je opravdu z pevné kůže. Způsob nošení by mohl poškodit obsah.

V případě, že nechcete za "briefcase" utrácet větší částku, držte se alespoň několika bodů. Dno by mělo být pevné a nezničitelné. Vše co do tašky dáte závisí na dně a na uchu. Stejně tak jako přezka. Tíhou dokumentů je nejvíce namáhána ona. Zkontrolujte šití a praktičnost vnitřního rozdělení. A i v odstínech je lepší rozhodnout se pro jednoduchost. Kvůli kombinovatelnosti.

Na delší cesty je dobrý klasický kufřík. Přes nepraktičnost Vám zajistí bezpečí obsahu. Londýnský Asprey dělá dostatečně prostorné i na dvě košile a kravaty. Na dvoudenní business trip nejlepší možnost. U cestovních zavazadel je rovněž přípustná látka. Ne, nezbláznili jsme se. Jen uvažujeme prakticky. Řada značek vyrábí zavazadla z odolných pláten, která jsou na cestování daleko praktičtější než pevné kufry.

Neuspěchejte to a nebojte se investovat. Celé dny s ní budete ruku v ruce. Správně vybraná kvalitní taška je jak manželství. Proto je nejvhodnější ta, se kterou se budete cítit sebevědomě a vidět ji jako svůj talisman.

theme 2

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 2)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 3)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 4)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 5)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 6)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 11)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 12)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 13)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 14)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 15)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 16)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 17)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 18)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 19)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 20)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 21)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 22)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 24)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 25)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 26)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie 27)

Zdroj: Web značky

theme 2 (kopie)

Zdroj: Web značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!