Pánské boty a jejich správná údržba

Publikováno: 24.03.2016 14:43 | PR

Nikdy nezapomínejte, že vaše boty jsou vaší vizitkou. Pokud chcete, aby vám dlouho vydržely, je nutné se o ně také náležitě starat. Ne nadarmo se říká, že kvalitní boty vypadají čím dál lépe, pokud se o ně dobře staráte. Nevnímejte to jako povinnost, ale jako chvilku, kdy se odreagujete!

Polobotky Tommy Hilfiger

Zdroj: eobuv.cz

Tommy Hilfiger – boty, které si stoprocentně oblíbíte na první dobrou! I když právě nejste zastánci značkové obuvi a kupujete boty pouze podle toho, jak vám sedí, nelze popřít, že Tommy Hilfiger je zkrátka doména všech elegánů. A když outfit ještě obohatíte o stylovou pánskou tašku, výsledkem bude skutečný skvost!

Panska aktovka

Zdroj: eobuv.cz

I když vám boty při zkoušení perfektně padnou, stále to není záruka, že se vyhnete puchýřům a odřeným patám. Jak na to? Snadno – použijte napínáky!

V současné době existují zhruba 3 základní typy napínáků:

1)      Plastové napínáky, které mají jediný účel – vypnout boty a vyhladit případné vrásky.

2)      Dřevěné napínáky s pružinou – kromě vypnutí bot z nich také dokážou vytáhnout vlhkost. Pozor však na dlouhodobé napínání – mohli byste poškodit patní část boty.

3)      Cedrové napínáky s pevnou patní částí – to je náš vítěz. Tyto napínáky se vyrábějí přesně pro konkrétní velikost obuvi. Dokážou perfektně napnout nejen část špičky, ale také patu.

Panske polobotky hnede

Zdroj: eobuv.cz

Alespoň 24 hodin

Právě to je ideální doba, po kterou by měly být napínáky v botách. Proto mějte v záloze alespoň dva páry bot, aby jedny vždy stihly vyschnout a odpočinout si.

Leštění bot

Druhá zásadní věc, a přitom tak jednoduchá. Vezměte houbičku s instantním leskem, „přepucujte“ boty a můžete ihned vyrazit na důležitou schůzku. Pro okamžitý efekt je to to nejsnadnější řešení.

Problém však může nastat, když budete toto řešení chtít aplikovat na pánské polobotky vyrobené z kůže. Při dlouhodobém používání vytváří instantní lesk na botách vrstvu silikonu, který ucpává póry. V tuto chvíli se raději přikloňte k použití krému nebo vosku.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!