Pánské boty a jejich správná údržba

Publikováno: 24.03.2016 14:43 | PR

Nikdy nezapomínejte, že vaše boty jsou vaší vizitkou. Pokud chcete, aby vám dlouho vydržely, je nutné se o ně také náležitě starat. Ne nadarmo se říká, že kvalitní boty vypadají čím dál lépe, pokud se o ně dobře staráte. Nevnímejte to jako povinnost, ale jako chvilku, kdy se odreagujete!

Polobotky Tommy Hilfiger

Zdroj: eobuv.cz

Tommy Hilfiger – boty, které si stoprocentně oblíbíte na první dobrou! I když právě nejste zastánci značkové obuvi a kupujete boty pouze podle toho, jak vám sedí, nelze popřít, že Tommy Hilfiger je zkrátka doména všech elegánů. A když outfit ještě obohatíte o stylovou pánskou tašku, výsledkem bude skutečný skvost!

Panska aktovka

Zdroj: eobuv.cz

I když vám boty při zkoušení perfektně padnou, stále to není záruka, že se vyhnete puchýřům a odřeným patám. Jak na to? Snadno – použijte napínáky!

V současné době existují zhruba 3 základní typy napínáků:

1)      Plastové napínáky, které mají jediný účel – vypnout boty a vyhladit případné vrásky.

2)      Dřevěné napínáky s pružinou – kromě vypnutí bot z nich také dokážou vytáhnout vlhkost. Pozor však na dlouhodobé napínání – mohli byste poškodit patní část boty.

3)      Cedrové napínáky s pevnou patní částí – to je náš vítěz. Tyto napínáky se vyrábějí přesně pro konkrétní velikost obuvi. Dokážou perfektně napnout nejen část špičky, ale také patu.

Panske polobotky hnede

Zdroj: eobuv.cz

Alespoň 24 hodin

Právě to je ideální doba, po kterou by měly být napínáky v botách. Proto mějte v záloze alespoň dva páry bot, aby jedny vždy stihly vyschnout a odpočinout si.

Leštění bot

Druhá zásadní věc, a přitom tak jednoduchá. Vezměte houbičku s instantním leskem, „přepucujte“ boty a můžete ihned vyrazit na důležitou schůzku. Pro okamžitý efekt je to to nejsnadnější řešení.

Problém však může nastat, když budete toto řešení chtít aplikovat na pánské polobotky vyrobené z kůže. Při dlouhodobém používání vytváří instantní lesk na botách vrstvu silikonu, který ucpává póry. V tuto chvíli se raději přikloňte k použití krému nebo vosku.

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Stojí nový iPad Pro za to? Stojí nový iPad Pro za to? Větší. výkonnější a jako vždy naprosto dokonalý. To je nový iPad Pro, který byl představen značkou Apple v září minulého roku... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!