Pánský šatník: Základní kousky, na kterých postavíte svůj styl

Publikováno: 29.07.2016 09:23 | PR

Jak by měl být vybaven pánský šatník? Variabilní a sestaven ze základních kousků. To už jste někdy určitě slyšeli. Ale pokud také nevíte, co si pod tím vlastně představit, čtěte dál.

foto

Zdroj: Bolf.cz

Košile. Hodně košil!

Žádný jiný kus oblečení nepořídíte v tolika variantách jako právě košile. Proto by v pánském šatníku měl být dostatek košil. Košile s krátkým rukávem na léto a košile s dlouhým rukávem na zbytek roku a na formální události.

Na léto byste měli mít v zásobě košile z lehčích a vzdušných materiálů a ve světlejších barvách. Na zimu zase tmavší košile z pevnějších a teplejších látek. Než začnete nakupovat zásobu zářivých košil se vzorem, ujistěte se, že máte dostatek těch základních – bílé, černé, šedé, modré.

Tip: Sledujte, z jaké látky jsou košile ušity. Nejlepší volbou je bavlna – jak jinak.

Svetry a mikiny

V šatníku byste měli mít alespoň tři svetry v základních barvách – šedý, hnědý, béžový, černý a třeba tmavě modrý. Tyto barvy se vám budou nejlépe kombinovat a hodí se skoro ke všemu. Vyberte si svetry, které jsou spíš tenčí a budou se dobře vrstvit.

Tip: Sportovní mikiny a další oblečení na volný čas byte v šatníku měli mít jistě také. My tady ale zmiňujeme kousky do práce a na běžné nošení.

Bundy a kabáty

V zásobě byste měli mít lehčí kabát na podzim a teplejší kabát na zimu, neformálnější bundu, saka a sportovně-elegantní bundu. Držte se – jak jinak – neutrálních barev jako je béžová, hnědá, černá, tmavě zelená či tmavě modrá.

Tip: Stylové bundy najdete na bolf.cz.

Džíny a kalhoty

Padnoucí džíny unosíte opravdu kamkoliv – proto se nebojte do nich investovat a nechte si v obchodě poradit a třeba se nechat přeměřit. Zvolte tmavě modré a černé.

Kromě nich by se ve vašem šatníku měly zabydlet oblíbené chinos – plátěné kalhoty, které můžete nosit k formálním i neformálním událostem. Skvěle se kombinují a dobře budou vypadat k polobotkám i teniskám.

A co doplňky?

Pásky, hodinky, tašky, … i ty by měly být v podobných tlumenějších barvách jako zbytek šatníku. Jakmile budete mít takto základně vybavený šatník, můžete se teprve začít poohlížet po výraznějších a osobitějších kouscích, které mu dodají šťávu a otisk vašeho vlastního stylu.

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Street art v DSC Gallery Street art v DSC Gallery DSC Gallery na Dlouhé ulici v Praze uvedla unikátní projekt – pustila do galerie street art. Výstava s názvem Reverse je koncept, vytvořený... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!