Pánský šatník: Základní kousky, na kterých postavíte svůj styl

Publikováno: 29.07.2016 09:23 | PR

Jak by měl být vybaven pánský šatník? Variabilní a sestaven ze základních kousků. To už jste někdy určitě slyšeli. Ale pokud také nevíte, co si pod tím vlastně představit, čtěte dál.

foto

Zdroj: Bolf.cz

Košile. Hodně košil!

Žádný jiný kus oblečení nepořídíte v tolika variantách jako právě košile. Proto by v pánském šatníku měl být dostatek košil. Košile s krátkým rukávem na léto a košile s dlouhým rukávem na zbytek roku a na formální události.

Na léto byste měli mít v zásobě košile z lehčích a vzdušných materiálů a ve světlejších barvách. Na zimu zase tmavší košile z pevnějších a teplejších látek. Než začnete nakupovat zásobu zářivých košil se vzorem, ujistěte se, že máte dostatek těch základních – bílé, černé, šedé, modré.

Tip: Sledujte, z jaké látky jsou košile ušity. Nejlepší volbou je bavlna – jak jinak.

Svetry a mikiny

V šatníku byste měli mít alespoň tři svetry v základních barvách – šedý, hnědý, béžový, černý a třeba tmavě modrý. Tyto barvy se vám budou nejlépe kombinovat a hodí se skoro ke všemu. Vyberte si svetry, které jsou spíš tenčí a budou se dobře vrstvit.

Tip: Sportovní mikiny a další oblečení na volný čas byte v šatníku měli mít jistě také. My tady ale zmiňujeme kousky do práce a na běžné nošení.

Bundy a kabáty

V zásobě byste měli mít lehčí kabát na podzim a teplejší kabát na zimu, neformálnější bundu, saka a sportovně-elegantní bundu. Držte se – jak jinak – neutrálních barev jako je béžová, hnědá, černá, tmavě zelená či tmavě modrá.

Tip: Stylové bundy najdete na bolf.cz.

Džíny a kalhoty

Padnoucí džíny unosíte opravdu kamkoliv – proto se nebojte do nich investovat a nechte si v obchodě poradit a třeba se nechat přeměřit. Zvolte tmavě modré a černé.

Kromě nich by se ve vašem šatníku měly zabydlet oblíbené chinos – plátěné kalhoty, které můžete nosit k formálním i neformálním událostem. Skvěle se kombinují a dobře budou vypadat k polobotkám i teniskám.

A co doplňky?

Pásky, hodinky, tašky, … i ty by měly být v podobných tlumenějších barvách jako zbytek šatníku. Jakmile budete mít takto základně vybavený šatník, můžete se teprve začít poohlížet po výraznějších a osobitějších kouscích, které mu dodají šťávu a otisk vašeho vlastního stylu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!