PaperTab: První papírové PC

Publikováno: 17.01.2013 12:37 | Petr Hájek

S ohledem na aktuální displejové a mobilní trendy, jeden by po pohledu do křišťálové koule skoro řekl, že budoucnost bude ohebná. Někteří ale musí právě s ní začít a být první, jelikož jinak se pokroku nedopracujeme. A namátkou právě sféra PC byla až dodnes tragicky neohebná.

2013-01-17-1

Zdroj: Dvice

Zařízení známé jako PaperTab bývá označováno jako "první papírové PC" a je na něm zřejmé, že se snaží zkombinovat to nejlepší z tabletů a pohodlné ohebnosti papíru. Základní představení si ukončeme zmíněním ještě toho, z jakých kruhů přístroj pochází - stojí za ním Queen University Human Media Lab (Plastic Logic and Intel Labs).

2013-01-17-1

Zdroj: Dvice

PC vypadá na první pohled jako ohebný dotekový displej s úhlopříčkou 10,7" (k rozlišení nepadlo slovo), který je poháněn Intel Core i5 procesorem. Dosud vcelku nic moc zvláštního, že ano, nakonec tablety i E-Ink ohebné čtečky tu již máme, kde je tedy jaká revoluce?

2013-01-17-1

Zdroj: Dvice

PaperTab přináší nový svěží vítr hned do několika oblastí, ovšem tou nejdůležitější jistě bude ten fakt, že si na něm můžete zobrazit dokumentů hned několik a pěkně si tak třeba srovnávat hodnoty nebo něco přepsat jinam. Zásadní rozdíl je zde také ve správě aplikací: stačí na každý PaperTab otevřít jednu aplikaci a ty si pak mezi sebou mohou odeslat data jediným klepnutím.

2013-01-17-1

Zdroj: Dvice

Dá se taktéž zkombinovat několik PaperTabů do jednoho velkého, takže ve finále máte mega-displej. PaperTaby si jsou vědomy i blízkosti jiných předmětů, takže když jej třeba podržíte normálně v ruce, ukáže aplikaci v celém okně. Když položíte PaperTab na stůl (stále však v dosahu majitele), zobrazí náhled dokumentu. A když jej položíte mimo dosah, uvidíte jen ikony.

Zařízení prozatím neexistuje v bezdrátové verzi, takže komunikaci a potažmo i napájení je ještě stále nutno realizovat postaru, kabelově. Při dobré odezvě ze strany trhu a uživatel ale možná skutečně bude PaperTab znamenat revoluci v PC branži a to stejnou, jakou byly před lety myš, klávesnice nebo první tablet.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!