Patrick Grant: jak se obléká pravý gentleman

Publikováno: 11.04.2013 19:25 | Jiří Hofbauer

Patrick Grant je Brit. Skrz na skrz. Především je ale módní návrhář, neústupný znalec stylu a dopisovatel do britské edice GQ a většinový vlastník zakázkového krejčovství Norton & Sons. Právě on je tím, kdo tohle krejčovství na Savile Row v londýnské části Mayfair znovu postavil na nohy, ale především mu vrátil lesk a opět z něj udělal vyhledávaný salon.

patrick-grant-2

Zdroj: dressedfordinner.wordpress.com

Grant koupil churavějící Norton & Sons v roce 2005 poté co získal titul MBA na Oxford Univesity Saïd Business School kde absolvoval s prací na téma Oživení luxusních módních značek. Na to v roce 2009 oslovil britské designéry Kim Jones, Giles Deacon, Richard Nicoll a Christopher Kane a společně vzkřísili zapomenutou značku E. Tautz (založenou v roce 1867) a tento tradiční ready-to-wear label Grant zařadil do rodiny Norton & Sons.

NORTON1

Zdroj: fabianvorderegger

Na nadcházející podzim a zimu například vytvořil ve spolupráci s řetězcem Debenhams kvalitní, stylovou ale především cenově dostupnou kolekci. Pro tuto spolupráci si vybral další dříve skomírající značku Hammond & Co. Mezi klientelu této značky patřila i královská rodina. Značku, která dnes již samostatně neexistuje, koupila Norton & Sons na Gratův popud. Mít oblek na míru ze Savile Row je skutečně něco. Tohle místo je jedním z vrcholů pánského krejčovství. Norton & Sons je značka s bohatou historií, zkušenostmi, znalostmi a snaží se aby tomu odkazu dostála i v budoucnosti.

tumblr_mb4e4pWh8D1rf1jvro1_1280

Zdroj: dressedfordinner.wordpress.com

Na základě názorů, která Grant zastává, jsme pro vás vytvořili pravidla jak si styl vypilovat nebo udržet.

Oblek by měl být jednoduchý. Čím je náročnější a okatější tím se obíráte o šanci vylepšit ho dalšími doplňky. Když se jich vyvarujete, získáte tak širokou škálu možností jak jej oživit.

Grant má jistou averzi vůči denimu. Rok hledal perfektní boty, které by se hodily k džínám. Po roce bloumání a marného kombinování všech možných variant pochopil, že problém nebyl v botách. Mohly za to ty džíny. Takže džíny v jeho šatníku prostě nejsou.

Patrick+Grant+Barneys+New+York+Celebrates+mio3gN142XHl

Zdroj: dressedfordinner.wordpress.com

Jedna věc je sledovat trendy, brát si z nich to co je vám blízké a druhá věc je být jejich (p)oddaným otrokem. Pokud máte svůj vypilovaný styl, který vám sedí, sluší, cítíte se v něm dobře, není důvod ho měnit jak si móda zamane. Sám si svůj šatník vystavěl na jedné dvou barvách a pak jako oživení přidává další výraznější akcenty. Důležité je nejen umět kombinovat tak aby to lahodilo oku, ale tak aby to nesvazovalo vás.

tumblr_mk0lahilmb1qfjc32o1_1280

Zdroj: dressedfordinner.wordpress.com

Britská pánská móda v současnosti zažívá něco jako restauraci. Ještě před Peacock Revolution byla Británie v módním průmyslu poměrně dominantní silou. V 60.letech se na Jermyn Street otevřel butik Turnbull & Asser, který v té době proslul barevnými košilemi s květinovými vzory. Do pánské módy začala pronikat řada stylů a barev. Světem šla vlna revolucí a ty se projevovaly i v módě. Rock, Beatles, květinové děti – to vše móda reflektovala. Nakonec to dospělo tak daleko, že vznikaly prakticky unisexové kousky – jako do nohavice do zvonu. A najednou nejlepší pánskou módu dělali Italové. A to platilo po dlouhou dobu.

patrick_norton_-051

Zdroj: dressedfordinner.wordpress.com

Teď ale klasická britská móda se znovu nabývá na oblibě nejen v Británii, ale dál ve světě. Svým způsobem v tom sehrála roli právě i Margaret Thacherová. A jakási nenávist vůči, politikům, vládnoucí třídě, která vždy byla tou, která chodila (nej)lépe oblékaná. Od toho „buržoazního stylu“ byla tendence se odtrhnout. Naštěstí si ale lidé ruvědomili, že rozervané džíny, pocvočkováné bundy a oholená hlava svět lepší neudělá.

Patrick Grant, který se v minulosti se objevil v žebříčku GQ mezi 50 nejlépe oblečenými muži a Esquire ho vyhlásil jako nejstylovějšího muže světa, vám poradí jak se za necelé tři minuty obléct jako pravý gentleman.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!