Péče jako ze salónu

Publikováno: 28.08.2013 10:49 | Václav F. Mensa

Vlasy jsou stejně jako kůže ukazatel našeho zdraví. Pokud muž pečuje o své zdraví sportem, vhodnou stravou a odpočinkem, projeví se to nejen na pomalejším stárnutí. S vlasy je to těžší. Je-li vám geneticky dáno vypadávání vlasů, pravděpodobně nevyhrajete. Ale můžete bojovat a bránit se tak dlouho, jak jen to bude možné.

Co se vlasové kosmetiky týče, pravděpodobně budou všichni souhlasit, že ženy mají větší výběr. Avšak, složení kosmetických přípravků pro ženy a muže se zas tak striktně neliší. Povětšinou jde o parfemaci či pár drobných složek. Obchodní společnosti se snaží mužům vetknout myšlenku, že stačí jedna lahev mýdla a umyjete si vlasy, tělo i vyčistíte pleť. Inu, zkusit to můžete. Ale výsledek poznáte až za pár let.

Raději neriskujte, a vyberte vhodný šampon, kondicionér, sérum či masku, aby Vaše vlasy nebyly jen skvěle sestřižené ale i nezničené a kvalitní.

mf_philip-kingsley_pic-720x244

Zdroj: Phillip Kingsley

Obliphica Intensive Hair Care

Salonní péče relativně nedávno uvedena na pulty nabízí skvělou výživu a zajistí lesk i pro vlasy poničené smogem či sluncem. Vlasy trpí na slunci a samozřejmě, v moři. Jsou vysušené solí. Ve chvíli kdy se vrátíte z dovolené, je dobré dopřát své hlavě výživnou masku. Základní řada této značky také předchází poškození vlasů smogem. Bohužel, v českých obchodech k dostání není. Bůh žehnej e-shopům.

0022_intensive-group

Zdroj: Obliphica

Nuxe

Značka Nuxe specializující se na bio výrobky produkuje Nuxe Rêve De Miel Gentle Shampoo. Ten bojuje proti přebytečné mastnotě na vlasové pokožce, detoxikuje samotné vlasy a jeho vůně neuvěřitelně osvěžuje. Je založen na bázi medu takže vlasy vyhlazuje a zvýrazňuje přirozený, zdravý lesk.

Shampooing_1292

Zdroj: Nuxe

Phillip Kingsley

Značka Phillip Kingsley patří k dlouhotrvající klasice a je to sázka na jistotu. Uhlazující pastu na pánské vlasy používal už Fred Astair. Jejich šampony a pečující masky jsou obohaceny o nespočet vitamínů a detoxikačních prostředků. Nevtíravě voní a pomáhají snadné upravě účesu. Zkrotí a zjemní opravdu jakékoliv kadeře.

img1

Zdroj: Phillip Kingsley

Ceny produktů se pohybují v řádu desítek dolarů.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!