Péče o pleť v zimě

Publikováno: 30.01.2014 10:13 | Václav F. Mensa

Venku se konečně začíná projevovat zimní počasí. Sice trochu po sezóně ale s tím nic neuděláme. Pokud se však chystáte na hory v následující měsících, kdy snad sníh vydrží, měli by jste upravit svou skin care routine. Ve chvíli, kdy sjíždíte na lyžích sjezdovku a chladný vítr vám šlehá obličej, neumíte si ani představit, co to dělá vaší pleti.

Je úplně jedno, že svoje tělo chráníte hyperluxusní bundou s membránami když nejdůležitější orgán vašeho těla, kůže, trpí. V ledovém počasí je více než nutné se o pleť starat. Mráz kůži vysušuje a páchá tak obrovské škody.

První, co byste měli udělat, když se chystáte do ledového počasí, je vyčistit se pleť a následně použít krém který lze charakterizovat jako cold cream. Hutnější krém postavený tak, aby uzamknul v pleti hydrataci a nevpustil chlad. To je zběžná charakteristika. Zároveň také působí proti zarudnutí takže nebudete mít zbytečně rudé tváře a nos.

Payot Extreme Cold Creme je spojením alpských bylin, které vydrží v extrémních podmínkách a opravdu velké dávky vitamínu E. Dalším skvělý Cold Cream vyrábí značka Weleda. Je to kombinace arktických bobulovin a mandlového oleje.

beau_1

Zdroj: Web značky

Následně, a to je prostě nutné a nesmí se o tom diskutovat. Ochranný krém. Opalovací mléko, které si berete v létě k rybníku nestačí. Paprsky slunce na horách a jsou silnější a znásobené odrazem krystalků sněhu. Zainvestujte do sebe a vyberte si nejméně ochranný faktor 30. A především, kvalitu. La Roche Posay se svojí řadou Anthelios či značka Vichy. Skvělé jsou přípravky od značky Piz Buin. Jsou navržené pro opravdu extrémní podmínky. Používají je horolezci v Himalájích ale nikdo neříká, že si Vaše pleť v Krkonoších nebo Alpách nezaslouží stejný luxus.

beau_2

Zdroj: Web značky

Nezapomínejte ani na ochranu rtů. Weleda se svým balzámem Everon SPF 4, Carmex, Lancaster Sun Care Sun Beauty Eyes & Lips nebo L'occitane Lip Balm by vás měly doprovázet všude. A několikrát použít je kdykoliv si vzpomenete.

beau_3

Zdroj: Web značky

Ve chvíli, kdy se vrátíte ze sjezdovky, i když jste unavení, udělejte pár následujících kroků. Po vyčištění pleti (ochranný faktor ji hodně zatěžuje) použijte regenerační a zklidňující přípravek. Francouzská kosmetika Le Chaton je uzpůsobená k uklidnění pleti.

Koncentrované elixíry od Juveny či La Mer jsou pro tyto příležitosti perfektní. Vyzkoušejte Juvena MasterCure sérum složené ze dvou částí. Nejprve zklidňující a následně vyživující a pečující vrstva.

beau_4

Zdroj: Web značky

Pokud však nechcete zanedbat nic, použijte i vyživující masku na vlasy nebo alespoň šampon s kondicionérem. Skvělé pro muže dělá Redken. Mazání rukou krémem ani není nutné zmiňovat.

Na horách sice relaxujete svou mysl, ale nezapomínejte na své tělo. To s vámi totiž bude velmi dlouho. Mysl se dá "opravit" vždy, nenapravitelné škody na těle ne.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!