Pěkné spodní prádlo nejen k doktorovi (a na první rande)

Publikováno: 12.02.2015 07:09 | Václav F. Mensa

Maminky nás od malička učí, že když jdeme k lékaři máme si vzít dobré spodní prádlo. Některé učí, že to máme dělat i když jdeme jen ven. Nikdy totiž nevíte, co se může stát. Pojďme si tudíž vysvětlit jednu věc hned na začátku. V každé situaci, a to doslova každé, si berte takové spodní prádlo, jako byste se měl svléknout před veškerými andílky od Victoria's Secret.

Některé kusy šatníku si samozřejmě můžete obléknout víckrát i bez praní. Džíny vydrží deset nošení, obleky stačí čistit jednou za čas, podle toho, jak se o ně staráte. U spodního prádla ale neexistuje vzít si jej byť dvakrát.

Do spodního prádla je v gentlemanském šatníků počítáno mnohem víc, než jen trenky. Trička, pokud je nosíte pod košili, košile samotná a ponožky. Po každém nošení je bezpodmínečné je vyprat. Spodní tričko je naprosto hladké a jen bílé. Naproti tomu trika vrchní musí mít nějaký prvek. Kupříkladu kapsičku na hrudníku.

Asi každý muž má jiný názor na to, v čem mu je nejpohodlněji. Není ale možné mít jen jeden druh "pánského" prádla. Velké trenky z pevného bavlněného materiálu jsou možná pohodlné na spaní ale do obleku si je neberte. Vytvoří to nevzhledné vlny na kalhotách. Naproti tomu, boxerky nic takového neudělají. Nosíte-li kalhoty přímo na tělo, je dobré investovat do boxerek beze švů. Nebudou se zbytečně rýsovat. (Jediné, co chcete aby se rýsovalo, jsou svaly).

Léty prověřené klasické slipy zažívají jistou ignoraci od většiny světa. Ale naprosto neoprávněně. Na sport není nic lepšího. Vše jaksi drží tam, kde má. Pokud v létě chodíte běhat v šortkách, neriskujete že bude při protahování "něco vidět". A v zimě vám zas nebude taková zima.

Pokud je vám více jak patnáct let, vynechte spodní prádlo s obrázky a potiskem. Někdy vypadá třeba vtipně ale taky nenosíte trička s nápisy... Noste především bílé. Vypadá stejně nejlépe. Skvělým příkladem dobrého prádla jsou kolekce Beckhama pro H&M nebo David Gandy pro Marks and Spencer. Jednoduché, vkusné, sedící a dostupné. (Existuje pár výjimek. Versace, Superman a Dolce&Gabbana.)

Každého půl roku vše vyhodit a pořídit nové. Spodní prádlo patří k nejpoužívanějším kusům šatníků a tudíž je na něm opotřebení a opraní vidět nejdříve. Zašedlé volné trenky na nikoho neudělají dojem. To ostatně platí u veškerého bílého oblečení.

Na ženy je neustálý nátlak kvůli krásnému prádlu tak je jen fér, aby to muži měli stejně. (A i když nemusíte patřit k Bieberovým fanouškům, v nové kampani Calvin Klein vypadá lépe než většina Čechů...)

Tričko David Gandy for Autograph, prodává Marks & Spencer, 599 Kč

pradlo_1

Zdroj: Archiv značky

Trenýrky David Gandy for Autograph, prodává Marks & Spencer, 799 Kč za pár

pradlo_2

Zdroj: Archiv značky

Trenýrky H&M, 349 Kč za 3 kusy

pradlo_3

Zdroj: Archiv značky

Trenýrky Asos, 610 Kč za 3 kusy

pradlo_4

Zdroj: Archiv značky

Slipy Emporio Armani, 830 Kč

pradlo_5

Zdroj: Archiv značky

Slipy Calvin Klein, 1 050 Kč

pradlo_6

Zdroj: Archiv značky

Slipy Hugo Boss, 1 400 Kč za 3 kusy

pradlo_7

Zdroj: Archiv značky

Trenýrky Calvin Klein, 1 280 Kč za 3 kusy

pradlo_8

Zdroj: Archiv značky

Slipy Dolce & Gabbana, 1 120 Kč

pradlo_9

Zdroj: Archiv značky

Slipy Levi's, cena k doptání v obchodě

pradlo_10

Zdroj: Archiv značky

Tričko z kolekce David Beckham for H&M, v prodeji od března 2015

pradlo_11

Zdroj: Archiv značky

Trenýrky z kolekce David Beckham for H&M, v prodeji od března 2015

pradlo_12

Zdroj: Archiv značky

pradlo_13

Zdroj: Archiv značky

pradlo_14

Zdroj: Archiv značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!