Penhaligon's Sartorial

Publikováno: 09.10.2013 19:15 | Jiří Hofbauer

I když se nejedná o žhavou novinku pro svoje klasické tóny vůně nikdy nezestárne. Parfumérie Penhaligon's uvedla vůni Sartorial na trh na podzim v roce 2010. Bertrand Duchaufour tuto vůni vytvořil poté, co navštívil krejčovskou dílnu Norton & Son's na Savile Row. Ostatně název Sartorial (česky krejčovský) není vybrán náhodou. Parfumér viděl určitou podobnost mezi dílnou plnou pracujících lidí s jehlami v rukou a bzučícím včelím úlem. Energii místa se v té nejlepší možné podobě rozhodl přenést do flakónu.

Mezi nejvýraznější složky vůně patří lístky fialek, kardamom, černý pepř, čerstvý zázvor, olej z květů hořkého pomeranče Neroli, včelí vosk, brambořík, lipový květ, levandule kůže, dřevo gurgum, pačuli, myrha, cedrové dřevo, fazole tonka, dubový mech, bílé pižmo, vanilka a jantar. Mohlo by se zdát, že vůně je překombinovaná, ale ve skutečnosti je promyšlená a jednotlivé složky spolu neskutečně fungují.

Vůně nemá jasně definované pro koho je určena. Ani nepatří mezi vůně otrocky splňující současné trendy. Je to něco jako dobrý oblek – díky kvalitě zpracování a prvotřídním materiálům nikdy nevyjde z módy a vždy bude žádoucí.

Parfumérii Penhaligon's založil v roce 1870 cornwallský holič William Henry Penhaligon, který se stal dvorním holičem a parfumérem královny Viktorie.

10_06_10_Sartorial2 2

Zdroj: Penhaligons
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!