Penicillin: koktejl ze dvou druhů skotské

Publikováno: 18.01.2014 21:41 | Jiří Hofbauer

Skotská nepatřila, nepatří a dovolíme si tvrdit, že nikdy nebude patřit k masově oblíbenému druhu alkoholu. Lidé pořád ve většině upřednostňují alkohol, které se můžou napít. A skotská je něco co se nepije na žízeň, ale upíjí a vychutnává. Proto pořád bude vévodit barům na Wall Street a salonkům na britských panstvích.

Pravá skotské je tolik jako pravého piva nebo receptů na ten nejlepší roastbeef. Každý lihovar dělá svou vlastní a tu nejlepší verzi. To je přece jasné. A protože každý chce přijít s něčím novým a jiným, najdeme na trhu jak ty s zemitou chutí, tak ty co voní po mořské vodě.

Skotská Great King Street je na chuť spíše tradiční, velice bohatá a příjemně kořeněná. Na jazyk vám rozlije tóny citronu, sladkého vermutu, hřebíčku.

Laphroaig je komplexní skotská whisky. Ano, lehce specifická. Už barva je na první pohled jiná – bledě zlatožlutá. Bude to znít zvláštně, ale v chuti ucítíte moře. Nejlépe to jde popsat jako slaný nádech mořských řas a rašeliny. Celkově díky dehtu a fenolu je dozvuk skotské takový medicínský. Pokud to bude pít člověk, který je panic přes skotskou, tak se vsadíme, že řekne, že to chutná jako nemocniční chodba. Nicméně právě tahle (pa)chuť ústní vody je v koktejlu zcela klíčová.

1

Zdroj: compassboxwhisky.com

Penicillin

  • 60 ml skotské Great King Street

  • 30 ml čerstvé citronové šťávy

  • 30 ml zázvorového sirupu

  • 30 ml med

  • kapka skotské Laphroaig

Vše patří do šejkru a pořádně protřepat. Ideálně servírovat v skle old fashioned (tumbler) s jednou vetší kostkou ledu.

theme 2 (kopie 2)

Zdroj: Drinks24

Jak Great King Street tak Laphroaig jsou oběd k dostání v obchodech s kvalitním alkoholem ale taky na internetu a cena rozhodně není závratná. Obě pořídíte kole 700 CZK.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!