Peter Nagy se dočkal vlastní viněty

Publikováno: 30.04.2013 12:25 | Michaela Lejsková
D7S_4283_1_web(1)

Když se sejdou letití kamarádi, končí to většinou pořádným flámem a vzpomínkami na společné zážitky. Nejinak tomu bylo na křtu vína Petera Nagyho, jehož kmotrem se stal rocker Petr Janda. "Modrého Portugala jsem poprvé pil zhruba před dvaceti lety v hotelu Moskva", zavzpomínal slovenský zpěvák a pokračoval směrem k Petru Jandovi: "A bylo to právě s tebou!" Pak podotkl, že se onen hotel už Moskva nejmenuje a vůbec všechno se tak nějak změnilo, jen chuť tohoto červeného vína zůstala. To byl důvod, proč si z nabídky Mount Steak Restaurantu vybral právě tuto odrůdu jako víno, kterému propůjčí svou tvář.

1_D7S_4142_web

To Jan Čenský zvolil Rulandské šedé. "Musím přiznat, že vínu moc nedám, ale když už

po něčem sáhnu, je to polosladké víno jemné chuti, jako právě toto", objasnil herec svůj vztah k vinnému moku. Správnost Čenského výběru pochválily i jeho kmotry Dana Morávková a Iva Hüttnerová. Ta dává přednost sektu a obě křtěná vína jen tak letmo ochutnala, zatímco Petr Janda má rád jak bílé, tak i červené víno, takže chválou na výběr svých uměleckých kolegů nešetřil. Podobně na tom byl i další z kmotrů, Petr Novotný.

2013_MACC_0768_Full_web

"Já jsem přesvědčen, že je úplně jedno, jestli jde o bílé nebo červené víno", prohlásil a pak vysvětlil: "Když je ta správná atmosféra a ještě dobře zvolené chuťovky nebo pokrm, pak má víno úplně jiný šmak!"

Křest obou vín, která rozšířila řadu Celebrity vine, byl pro tuto polovinu roku poslední. Možná i proto se bujará atmosféra křtu protáhla do pozdních hodin a nikomu se z příjemné společnosti nechtělo odcházet.

D7S_4154_web

A co popřála Dana Morávková, seriálová partnerka Jana Čenského, která pospíchala na divadelní zkoušku, křtěnému vínu?

"Ať si toto víno najde k lidem cestu tak, jako si ji Honza najde v Ordinaci v Růžové zahradě zase ke mně!"

D7S_4191_web

Zdroj a foto: Kloboukfilm

krest Nagy, CenskyPřipojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!