Pharrell vydává nové album G I R L

Publikováno: 01.03.2014 16:10 | Jiří Hofbauer

Tak je to tady! Poté co opustil multižánrové hudební uskupení N.E.R.D vydal v roce 2006 album In My Mind, které definovalo, jakým směrem se bude ubírat jeho sólová dráha. Následujících osm let se hlasitě věnoval producentské práci a vznikla tak celá řada hitů pro přední umělce jako Madonna, Nelly nebo Swedish House Mafia.

V loňském roce se spojil s disco bohy Daft Punk a se songem Get Lucky si opět podmanili taneční parket. Nebýt Pharrella, Robina Thickea a Blurred Lines zůstala by Emily Ratajkowski jen další pěknou leč tuctovou modelkou a Miley Cyrus a její twerking se nestal jedním z jejích nejdiskutovanějších počinů.

Po osmi letech tak připravil překvapení pro svou fanoušky. V pondělí se na pultech objeví nová deska G I R L.

Album startuje instrumentálním intrem skladby nazvanou Marilyn Monroe. Její první slovo different naznačuje jaké album nás čeká – jiné. V popově laděném songu Brand New se k němu připojuje jeho letitý kumpán Justin Timberlake. Skladbou Hunter
 pokračuje návrat do cool sedmdesátek a éře Bee Gees. Se songem Gush dochází k prudkému posunu do současnosti. Konečně hraje skladba, na kterou jsme se těšili. Jsme Happy. V songu Come Get It Bae Pharrell angažoval Miley Cyrus. Nemá však žádný zásadní part a vychází spíše jako chorus girl. Track Gust of Wind se vrací k vysoké hudebnímu umění. Na scénu přichází Daft Punk. Tohle bude další single. Ve slabém oparu reggae přichází Lost Queen, aby následně přišla skutečná královna Alicia Keys a Know Who You Are. Houpavá melodie by bez jejího hlasu zdaleka tak nevynikla. Pohodovka It Girl je dokonalou tečkou.

Album je o poznání dospělejší než In My Mind a méně násilné. Během hudebně bujných let Pharrell sbíral zkušenosti a vyzrál. Každé album musí mít hit. Ano, tady je to bezesporu Happy. Už jen proto jakým stylem byl single prezentován. Pharrell se tímto albem zařadil do kategorie umělců pro dospělé. Není to dětský pop, ani nic co si pustíte jako tuctovku při běhu jen, abyste si udrželi tempo a puls. Pokud se vám líbí hudba Justina Timberlakea, Robina Thickea nebo třeba Johna Legenda oblíbíte si i tohle album. Nicméně jestli jste se k Pharrellovi propracovali až přes single Happy bude pro vás možná zbytek alba vyznívat lehce ploše a hodíte ho do škatulky s "jídelním jazzem". Co by zpěvákovi fanoušci albu mohli vytknout je jeho délka. Třeba se deska s deseti songy o celkové stopáži 47 minut brzy dočká Pt.2.

Nové album G I R L je v prodeji od pondělí 3.března. Už dnes si ho ale můžete na iTunes objednat za cenu 6,99 €.

pharrell_girl

Zdroj: Facebook
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!