Pianista z Guinessovy knihy rekordů navštíví Prahu

Publikováno: 26.09.2013 11:21 | Aktualizace: 03.12.2013 11:18 | Michaela Lejsková

Richard Clayderman, největší klavírní popularizátor od dob Beethovena, v prosinci 2013 poprvé vystoupí v České republice

Praha, 9. září 2013 - Agentura JVS group uvádí českou koncertní premiéru Richarda Claydermana, nejúspěšnějšího světového pianisty.

Richard Clayderman

Richard Clayderman, vlastním jménem Philippe Pagès, se narodil v rodině učitele hudby a jeho profesionální dráha jako by tím byla předurčena. Již ve věku šesti let uměl noty plynuleji než mateřský jazyk. Ve dvanácti letech nastoupil na pařížskou konzervatoř, kde naprosto exceloval a vyhrál mnoho soutěží. V pubertě si prošel obdobím revolty a založil vlastní rockovou kapelu. Život v nočních klubech mu však nesvědčil a navíc vážně onemocněl jeho otec, který ho finančně podporoval. Mladý Philipe pochopil, že je čas vrátit se ke kořenům a k především k tomu, co umí nejlépe – ke klavíru. Hrál v doprovodných kapelách francouzských hvězd, jako byli Michel Sardou, Thierry Le Luron and Johnny Halliday.

richard_clayderman1

Zdroj: Richard_Clayderman

Zlom v jeho kariéře nastartovalo setkání s producentsko-skladatelskou dvojicí Olivierem Toussaintem a Paulem de Senneville. Právě skladatel Paul de Senneville hledal klavíristu pro nahrání nové klavírní balady, kterou složil pro svoji dceru Adeline. Balady pro Adeline (YouTube ukázka)se v podání Richarda Claydermana prodalo dvacet dva miliónů kopií v třiceti osmi zemích světa. Richard Clayderman však nezůstal jen u klavíru a začal se věnovat také skladbě. Jeho dokonalý mix klasických klavírních skladeb s popem, vlastní romantické sonáty a originální interpretace světových skladatelů oslnily celý svět.

richard-clayderman-piano-performing-artists

Zdroj: Richard_Clayderman

Zápis do Guinessovy knihy rekordů

Podle Guinessovy knihy rekordů je Richard Clayderman vůbec nejúspěšnějším klavíristou světa. Prodal více než sto milionů desek. Nejvíce ze všeho však miluje vystupování na koncertech. Jak sám říká: „Bez živého vystupování a blízkého kontaktu s publikem si svůj život ani nedovedu představit.” Richard Clayderman dokázal odehrát až dvě stě koncertů během dvou set padesáti dnů. Němečtí žurnalisté ho dokonce označili za největšího popularizátora hry na piano od doby Ludwiga van Beethovena.

vizual_richard_clayderman

Zdroj: Richard_Clayderman

Album Romatique a současná tvorba

Na exkluzivním koncertě v Praze představí Richard Clayderman spolu se svým smyčcovým triem poslední album Romantique. Jistě však zazní i mnoho dalších nezapomenutelných skladeb včetně světoznámé Balady pro Adeline. Můžeme se tedy těšit na překrásný romantický zážitek, který prozáří předvánoční atmosféru. Vstupenky na tento jedinečný koncert, který se uskuteční v sobotu 7.12.2013 od 20:00 hodin v Kongresovém centru v Praze jsou právě v prodeji.

Vstupenky v ceně od 590 Kč v síti Ticketportal.

Pořadatel: Press kontakt:

JVS GROUP Blue Gekko

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!