Piper-Heidsieck je oficiálním šampaňským filmového festivalu v Cannes

Publikováno: 28.04.2017 13:00 | Lenka Mařanová

Jeden z předních šampaňských domů Piper-Heidsieck zůstává nadále oficiálním šampaňským vínem světoznámého filmového festivalu ve francouzském Cannes. Z této pocty se vinařství těší už déle než dvě dekády, na 70. ročníku očekávaného festivalu Piper-Heidsieck představí limitované červenozlaté lahve svého prvotřídního šampaňského. „Piper-Heidsieck se dlouhodobě řadí k nejuznávanějším francouzským producentům šumivého vína. Více než 80 let se spojuje s uměním a především filmem, který v případě festivalu v Cannes představuje absolutní špičku a elitu svého oboru,“ vysvětluje Alexander Suja, marketingový ředitel společnosti Premier Wines & Spirits, která šampaňská Piper-Heidsieck distribuuje v České republice.

PH_GRAND_CINEMA_MOODSHOT_HD_RVB_Landscape_without_

Zdroj: Piper - Heidsieck

Pro jubilejní 70. ročník filmového festivalu v Cannes přichystal šampaňský dům Piper-Heidsieck své Cuvée Brut v exkluzivních lahvích symbolizujících hvězdný červený koberec a ocenění Zlatá palma, která se v Cannes udílí. Hosté a účastníci se během celého festivalu, tedy od 17. do 28. května, setkají s prvotřídními šumivými víny Piper-Heidsieck u všech oficiálních obědů, večeří i večírků v rámci události. „Červenozlaté lahve se mimo jiné objeví i na stolech a terasách prestižních restaurací na ikonické promenádě Croisette, která je s Cannes i samotným festivalem neodmyslitelně spjatá,“ dodává Alexander Suja.

Piper_Grand_Cinema_Jour_HD

Zdroj: Piper - Heidsieck

Vinařství Piper-Heidsieck podporuje filmovou tvorbu už od první poloviny 20. století. Roku 1933 se lahev jeho šampaňského poprvé objevila na filmovém plátně ve snímku legendární dvojice Lareul a Hardy s názvem Jedeme na Honolulu. Víno jednoho z předních šampaňských domů pila také ikonická Marilyn Monroe nebo britský herec Rex Harrison, který roku 1964 získal Oscara za hlavní roli v muzikálu My Fair Lady. Kromě filmového festivalu v Cannes zůstává Piper-Heidsieck spjatý také s nejznámějšími filmovými cenami Oscar, při jejichž předávání se víno i letos nalévalo. Historie šampaňského domu Piper-Heidsieck sahá až do roku 1785, kdy ho založil Florens-Louis Heidsieck. Jeho výhradním distributorem pro Česko a Slovensko je společnost Premier Wines & Spirits.

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Tvoř, nebo zemři! Co si vybral hitmaker PooBear? Tvoř, nebo zemři! Co si vybral hitmaker PooBear? Ptáte se s Justinem Bieberem What do you mean a Where are Ü now, když brázdíte silnice? Bez Jasona PooBear Boyda byste si do rytmu dupali... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!