Platinová vlna

Publikováno: 07.03.2016 23:13 | Jiří Hofbauer

Poslední dobou se nám tady rozmohl takový módní trend. Jared Leto, Kim Kardashian, Slim Shady, Lucky Blue Smith, Justin Bieber, Adam Levine, Adam Lambert, Tyga... Pharrell Williams taky. Ti všichni mu už propadli. Současně všem mladším ročník doporučujeme nastudovat, kdo je Billy Idol. Až vás táta k němu přirovná, když u nedělního obědu objevíte s platinovou kšticí, tak ať víte, o koho jde.

billy

Zdroj: Instagram

lucky

Zdroj: Instagram

adam

Zdroj: Instagram

tyga

Zdroj: Instagram

justin

Zdroj: Instagram

Pokud se k takovém trendu rozhodnete, zdaleka vám nebude stačit, když polijete hlavu savem. Jestliže nemáte od přírody velice světlé vlasy, tak lachema pomůckami z drogerie nikdy nedocílíte tíženého výsledku. Vlasy po použití komerčních přípravků z drogerie chytnou spíše zlatavý až žlutý nádech. Nikoliv kovově chladný.

Domluvte si schůzku v kadeřnickém salónu, kde celý zákrok nejprve zkonzultujete se specialistou. Je možné, že u tvrdých a tmavých vlasů vlasů, proces zesvětlení bude vyžadovat více návštěv u kadeřníka. Uvědomte si, že se jedná o docela invazivní vlasovou metodu, kdy se z vlasu odstraňuje veškerý pigment. Pro výsledný kovovější vzhled se pak na vlasy nanáší platinový přeliv, který vlas zacelý a v rámci možností ošetří.

Pokud s výsledkem nebudete spokojeni, rozhodně vlasy v brzké době po odbarvení znovu nebarvěte. Znovu – hlavně ne sami doma! Vlasy jsou obětí jisté chemické reakce a tak je k tomu potřeba přistupovat. Je možné, že pokud byste se chtěli vrátit ke své původní barvě, vlasy by nebyly znovu temně hnědé, ale lze očekávat, že by jejich barva šla do zelena nebo do modra.

V každém ohledu se svěřte do rukou odborníka. Jakub Dráb, Style Director je odborník na pánské střihy a vousy. Prošel speciálním pánským školením v londýnské akademii pod vedením světově uznávaného kadeřníka Kevina Luchmuna, Artistic Director TONI&GUY Londýn. Inspirací byl model Lucky Blue Smith pro kampaň Toma Forda a také vlasové proměny Davida Bowieho.

_WPR5145

Zdroj: Toni&Guy Czech Republic

Hair Jakub Dráb

Photograph Paul Matthews

Styling Denisa Přikrylová

Make up Margita Skřenková
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!