Ploché lampy na zeď

Publikováno: 17.11.2012 12:17 | Petr Hájek

Každý z nás má na svém pracovním stole určitě pořádnou trojrozměrnou lampu, jak se ale dnes přesvědčíme, lampy mohou nabývat i proporcí značně nečekaných, až vysloveně placatých a přesto neztratit nic ze své funkčnosti.

2012-11-17-1

Zdroj: Dvice

Designérské studio Areaware se nám nedávno pochlubila s řadou produktů, jako třeba Finn Magee's Flat Life Light a Flat Life Clock, jenž se velmi hodí do stylové domácnosti a přitom jsou jaksi podezřele placaté. Dnes se konkrétněji rozepíšeme o světlech, ale firma dělá i další placaté věci: reproduktory, hodiny na zeď, ...

Po dotazu směřovaném do kanceláří Areaware bylo zjištěno i to, kde se tvůrci inspirovali. Finn Magee za tým sdělil, že jeho idea pochází z nedávné stěhovací zkušenosti, kdy usiloval o to, aby jeho pracovní místo působilo trochu lépe: "Moje místo vypadalo mnohem lépe a produktivněji tehdy, když jsem si na něj postavil lampu. A její symbolický význam mě vedl i ke konečnému produktu."

2012-11-17-1

Zdroj: Dvice

Autoři produktu chtěli ovšem také to, aby se jedna z ikon produktivity proměnila na vrcholně praktické umění - a hlavně v těch místech, kde již příliš prostoru není. Finn Magee k věci dále řekl, že největší zábavou při stavbě prototypu bylo, zjistit, jak doladit detaily proměny obrazu do funkční lampy. Jakkoliv je skoro vše placaté, přirozeně dodávka proudu kabelem taková být nemůže a ani není, jak je nakonec dobře vidět i na fotkách.

Světlo není ošizené po žádné stránce - možná by to někdo nečekal, ale i tento typ světla obsahuje plnohodnotné stínítko odrážející zrcadlově světlo tam, kde je potřeba. Světlo, podle slov týmu, tedy dopadá intuitivně a přesně tam, kam byste ho i směřovali.

Prvotní série byla vyprodukována ručně v Londýně a po jejích zkouškách materiálových i praktických už zbývalo "jen" strávit hodiny nad prototypem a doladit veškeré nezdary za pomoci pájky na plast a litrů kávy. Nakonec se podle všeho podařilo, takže na závěr zbývá doplnit, že se originály prodaly hned na prvních výstavkách. Areaware prý nyní zvažuje masovou produkci.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!