Poctu Václavu Havlovi vzdali Schwarzenberg, Janeček i Březinová

Publikováno: 14.01.2013 15:47 | Michaela Lejsková

Fotograf Oldřich Škácha prožil mnoho let v blízkosti prezidenta Václava Havla. Fotografie, které v průběhu času zhotovil, představil v expozici nazvané Pocta Václavu Havlovi. Návštěvníci ji najdou v Café NONA v budově Nové scény Národního divadla v Praze.

Pocta Václavu Havlovi, foto Josef Váša

Zdroj: Pocta Václavu Havlovi, foto Josef Váša

Výstavu, která potrvá do 12. února, zahájil ministr zahraničí a prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg, který si ve svých slovech posteskl, jak nemnoho času od rozloučení se zesnulým prezidentem uběhlo, a zavzpomínal na čas, který spolu prožili. Připomněl také jeho slova, která bychom měli mít na paměti a v jejichž šlépějích by sám rád šel „Když jsem se prošel výstavou, vybavily se mi překrásné vzpomínky na dobu před dvaadvaceti lety. Když to člověk vidí, cítí tíhu toho, že je potřeba v odkazu Václava Havla pokračovat. Pokračovat je obtížné, ale možné. Berme tuto výstavu i jako výzvu k našemu vlastnímu životu," pronesl Schwarzenberg, který se coby bývalý Havlův kancléř na některých fotografiích, většinou z let 1989 a 1990, objevuje také.

Pocta Václavu Havlovi, foto Josef Váša

Zdroj: Pocta Václavu Havlovi, foto Josef Váša

Ke slovům Karla Schwarzenberga se přidal i spoluzakladatel občanského sdružení Pozitivní evoluce Karel Janeček, za jehož podpory tato výstava vznikla. Karel Janeček též vzpomínal na slova Václava Havla, která citoval: „Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že by byly odstraněny jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu.“ Zdůraznil také, že je třeba si tato slova uchovávat a pokračovat v morálním odkazu bývalého prezidenta.

Karel Janeček, foto Josef Váša

Zdroj: Karel Janeček, foto Josef Váša

Díky patří i spoluorganizátorce večera paní Martě Krampolové (pozn. autora: Marta agency).

K srdečné atmosféře vernisáže přispěla svou písní Na kopcích zpěvačka Marcela Březinová.

Marcela Březinová, foto Josef Váša

Zdroj: Marcela Březinová, foto Josef Váša

Karel Janeček a Oldřich Škácha, foto Josef Váša

Zdroj: Karel Janeček a Oldřich Škácha, foto Josef Váša

Oldřich Škácha a Marta Krampolová, foto: Josef Váša

Zdroj: Oldřich Škácha a Marta Krampolová, foto: Josef Váša
Warning: implode(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/165016/virtual/www/subdom/www/include/libs/bannerCont.class.php on line 14
�patn� dotaz: SELECT id, img, url, code FROM banners_cont WHERE display = 1 AND position = '1' AND `start` < '2018-05-26 11:43:01' AND `end` > '2018-05-26 11:43:01' AND (implimit > imps OR implimit = 0) AND EXISTS (SELECT * FROM banners_cont_tags_join WHERE banner_id = banners_cont.id AND tag_id IN ()) ORDER BY last_displayed ASC LIMIT 0,4