Podpořme život s Art for Life

Publikováno: 01.12.2013 13:03 | Jiří Hofbauer

Sdružení Art for Life vzniklo v roce 2008. Za šest let činnosti svými aktivitami získalo na prevenci HIV více než milion korun. Každoročně pořádá sérii kulturních a společenských akcí a připravuje kalendář, na němž spolupracují významné české osobnosti a fotografové bez nároku na honorář. V Česku bylo ke konci srpna 2013 zachycenou přes 2000 případů HIV a jejich počet neustále roste.

Art for Life současně pořádá prodejní výstavy, dražby uměleckých děl a kulturní akce, jejichž výtěžek v minulých letech obdržela Česká společnost AIDS pomoc, o.s. na podporu prevence a bezplatného testování HIV/AIDS, v současnosti se sdružení věnuje i vlastní preventivní a osvětové činnosti a podporuje AIDS centrum Nemocnice na Bulovce. Uplynulých pět ročníků vyneslo přes milion korun.

Náklady na vznik a tisk kalendáře Art for Life Red Ribbon 2014 jsou financovány z celosvětového projektu M·A·C AIDS FUND společnosti M·A·C Cosmetics. Tento projekt vznikl před dvaceti lety na podporu mužů, žen a dětí zasažených virem HIV a nemocí AIDS. Za tuto dobu projekt vynesli více jako 270 milionů amerických dolarů.

Koncem srpna letošního roku v České republice přibylo 30 pacientů nakažených virem HIV. To je největší meziměsíční nárůst od začátku sledování v roce 1985. Z třicítky nových pacientů s HIV jich bylo nejvíce ve věkovém rozpětí 35 až 39 let. Nejvíce nově nakažených je právě v Praze.

Onemocnění AIDS, které vir HIV způsobuje, se od začátku sledování projevilo u 321 mužů a 73 žen. Od začátku letošního roku zatím přibylo 152 nových případů HIV (v loňském roce to bylo ve stejném období 145).

Virem HIV se celkově nakazilo už 2039 lidí.

Onemocnění AIDS propuklo u 394 pacientů.

Na následky zákeřné nemoci podlehlo 196 lidí.

Letos se podle černých odhadů bude opakovat situace z roku 2012, kdy Česká republika přestala být zemí s nízkým výskytem infekce HIV.

Herečka Jana Plodková & fotograf Roman Dietrich

dietrich-plodkova

Zdroj: Art for LifeHerec Ondřej Brzobohatý & fotograf Benedikt Renč

renc-brzobohaty

Zdroj: Art for LifeMódní návrhář Jakub Polanka & fotograf Ondřej Janů

janu-polanka

Zdroj: Art for LifePrvní sólista Baletu Národního divadla Michal Štípa & fotograf Petr Kurečka

kurecka-stipa

Zdroj: Art for LifeModel Martin Gardavský & fotograf Martin Kámen

kamen-gardavsky

Zdroj: Art for LifeHudební skupina Portless & fotograf Natálie Benešová

benesova-portless

Zdroj: Art for LifeHerečka a zpěvačka Barbora Poláková & fotograf Maya Duljevic Lískovec

maya-polakova

Zdroj: Art for LifeHerečka Simona Stašová & fotograf Lenka Hatašová

hatasova-stasova

Zdroj: Art for Life

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!