Podpořte český projekt v soutěži Chivas The Venture o milion dolarů

Publikováno: 15.05.2017 10:19 | Lenka Mařanová

Třetí ročník celosvětové soutěže Chvias The Venture, hledající společensky a sociálně prospěšné projekty, vchází do své závěrečné fáze. Před samotným finále, které se uskuteční v červenci v Los Angeles, může také široká veřejnost do soutěže zasáhnout a podpořit svůj oblíbený projekt pomocí online hlasování. Každý týden až do 12. Června bude mezi finalisty rozděleno na základě získaných hlasů od lidí z celého světa 50 tisíc dolarů. Celkem tedy 250 tisíc dolarů. Českou republiku, která se The Venture účastní vůbec poprvé, zastupuje unikátní projekt SENS Foods vyrábějící proteinové tyčinky z cvrččí mouky. Podpořit mladé české podnikatele Radka Huška a Daniela Vacha je v konkurenci dalších 29 zahraničních projektů z celého světa možné na stránkách www.chivas.com.

SENS BAR

 Jasná vize změnit konvenční společenské stravovací návyky a přinést na trh potravinový produkt nabízející nejenom zdravý, ale do budoucna také udržitelný zdroj bílkovin; silný příběh i hluboký potenciál – proteinové tyčinky SENS ze sušených a pomletých cvrčků, které SENS Foods s úspěchem uvedli koncem dubna na trh, jsou prvním z řady produktů, jež značka plánuje vyrábět. Získat další finanční prostředky na podporu vývoje i výroby může SENS Foods již v červenci na celosvětovém finále, kde se před odbornou porotou a publikem finalisté utkají o zvývajících 750 tisíc dolarů.

 Pomoc s přípravou na závěrečné prezentace přinesl finalistům týdenní mentoring v rámci Accelerator Weeku, který začátkem března proběhl v britském Oxfordu. Zástupci jednotlivých projektů tam mohli od svých mentorů získat nejenom cenné zkušenosti, ale také načerpat motivaci a seznámit se s ostatními projekty. „Nazval bych to život měnící událostí. Potkat dalších 29 podnikatelů, kteří chtějí změnit svět k lepšímu, člověka ujistí v tom, že je na správné cestě, že to má smysl a hlavně ho to nabije obrovskou energií. Přednášeli a věnovali se nám profesoři z Oxfordu a odnesl jsem si odtamtud neskutečně mnoho inspirace a motivace do našeho dalšího podnikání,“ říká Daniel Vach, jeden z majitelů společnosti, který bude SENS Foods reprezentovat na finále v L.A.

Hlasovat pro český star-up SENS Foods můžete až do 12.6. zde:
https://www.chivas.com/cs-cz/the-venture/finalists/people/cz-sens-foods

 VIDEO SENS FOODS | CHIVAS THE VENTURE FINALS
https://www.youtube.com/watch?v=BfsJWXIZMEo

SENS_FOODS_vlevo_Radek_Husek_a_Daniel_Vach_Chivas_

Zdroj: Zakladatelé SENS Foods Radek Hušek (vlevo) a Daniel Vach

 

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Letní Must Have - Královská košile s tukany od Grand Frank Letní Must Have - Královská košile s tukany od Grand Frank Bílá košile je kultovní záležitostí. Řekněme si to na rovinu, neměla by chybět v šatníku žádného muže. Avšak někdy i klasika ... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!