Podpořte český projekt v soutěži Chivas The Venture o milion dolarů

Publikováno: 15.05.2017 10:19 | Lenka Mařanová

Třetí ročník celosvětové soutěže Chvias The Venture, hledající společensky a sociálně prospěšné projekty, vchází do své závěrečné fáze. Před samotným finále, které se uskuteční v červenci v Los Angeles, může také široká veřejnost do soutěže zasáhnout a podpořit svůj oblíbený projekt pomocí online hlasování. Každý týden až do 12. Června bude mezi finalisty rozděleno na základě získaných hlasů od lidí z celého světa 50 tisíc dolarů. Celkem tedy 250 tisíc dolarů. Českou republiku, která se The Venture účastní vůbec poprvé, zastupuje unikátní projekt SENS Foods vyrábějící proteinové tyčinky z cvrččí mouky. Podpořit mladé české podnikatele Radka Huška a Daniela Vacha je v konkurenci dalších 29 zahraničních projektů z celého světa možné na stránkách www.chivas.com.

SENS BAR

 Jasná vize změnit konvenční společenské stravovací návyky a přinést na trh potravinový produkt nabízející nejenom zdravý, ale do budoucna také udržitelný zdroj bílkovin; silný příběh i hluboký potenciál – proteinové tyčinky SENS ze sušených a pomletých cvrčků, které SENS Foods s úspěchem uvedli koncem dubna na trh, jsou prvním z řady produktů, jež značka plánuje vyrábět. Získat další finanční prostředky na podporu vývoje i výroby může SENS Foods již v červenci na celosvětovém finále, kde se před odbornou porotou a publikem finalisté utkají o zvývajících 750 tisíc dolarů.

 Pomoc s přípravou na závěrečné prezentace přinesl finalistům týdenní mentoring v rámci Accelerator Weeku, který začátkem března proběhl v britském Oxfordu. Zástupci jednotlivých projektů tam mohli od svých mentorů získat nejenom cenné zkušenosti, ale také načerpat motivaci a seznámit se s ostatními projekty. „Nazval bych to život měnící událostí. Potkat dalších 29 podnikatelů, kteří chtějí změnit svět k lepšímu, člověka ujistí v tom, že je na správné cestě, že to má smysl a hlavně ho to nabije obrovskou energií. Přednášeli a věnovali se nám profesoři z Oxfordu a odnesl jsem si odtamtud neskutečně mnoho inspirace a motivace do našeho dalšího podnikání,“ říká Daniel Vach, jeden z majitelů společnosti, který bude SENS Foods reprezentovat na finále v L.A.

Hlasovat pro český star-up SENS Foods můžete až do 12.6. zde:
https://www.chivas.com/cs-cz/the-venture/finalists/people/cz-sens-foods

 VIDEO SENS FOODS | CHIVAS THE VENTURE FINALS
https://www.youtube.com/watch?v=BfsJWXIZMEo

SENS_FOODS_vlevo_Radek_Husek_a_Daniel_Vach_Chivas_

Zdroj: Zakladatelé SENS Foods Radek Hušek (vlevo) a Daniel Vach

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!