Podzim v říši obleků

Publikováno: 09.10.2014 10:02 | Jiří Hofbauer

Oblek. Jeden z nejkonzervativnějších, nejstálejších a současně nejtvárnějších kousků vašeho šatníku. Košili vyměňte za tričko, kravatu střídejte s motýlkem. Nenechte se svázat konvencemi a dejte najevo svou otevřenou mysl výraznějším askotem. Dvě řady jsou vždy lepší než jen jedna. Rolák není poznávacím znamením sňatkových podvodníků. Je ještě elegantnější než svetr a krk zahřeje stejně jako šála. I s jedním oblekem můžete hrát několik rolí.

Pravdou je, že i oblek podléhá trendům. Ale skutečně dobrý oblek nestárne. Moderní gentleman má v šatníku spoustu věcí. Od smokingu po koženou bundu, nechybí sametové nazouvací slippers ani pohorky. Co tam ale nenajdete je nuda. Současný muž neboří pravidla. Ale je tím, kdo si je vytváří.

Trojdílný oblek s proužkem Etro, košile Emporio Armani, hedvábná kravata Kenzo.

podzim_obleky_1

Zdroj: Diego Merino/GQOblek Emporio Armani, pruhovaná košile Ermenegildo Zegna, kravata s geometrickým motivem Kenzo, kožená bunda Sandro, boty Lanvin.

podzim_obleky_2

Zdroj: Diego Merino/GQDvouřadový pruhovaný oblek Dolce & Gabbana, rolák Boss, vínový kabát Hardy Amies, hedvábný kapesníček Hackett.

podzim_obleky_3

Zdroj: Diego Merino/GQSako Prada, rolák Boss.

podzim_obleky_4

Zdroj: Diego Merino/GQSmoking Ralph Lauren Purple Label, košile Lanvin, motýlek na míru Tommy Hilfiger Tailored, kapesníček Tommy Hilfiger.

podzim_obleky_5

Zdroj: Diego Merino/GQOblek, košile, oboje Ermenegildo Zegna, svetr Herm?s, hedvábná kravata Kenzo, kostkovaný kabát Saint Laurent Paris, monk shoes Gucci.

podzim_obleky_6

Zdroj: Diego Merino/GQOblek Massimo Dutti, trench coat, boty Burberry Prorsum, košile Ami, hedvábná kravata Herm?s, monk shoes Boss.

podzim_obleky_7

Zdroj: Diego Merino/GQOblek Gucci, košile Adolfo Dominguez, šála Olimpo.

podzim_obleky_8

Zdroj: Diego Merino/GQOblek, košile, kapesníček, vše Hackett, hedvábný motýlek Lanvin.

podzim_obleky_9

Zdroj: Diego Merino/GQ
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!