Podzimní boj proti unavené pleti a vráskám

Publikováno: 03.09.2014 13:01 | Václav F. Mensa

Během léta se pleť znečistí. Slunce, opalovací přípravky, dlouhé letní noci a s nimi spojené party mají svůj vliv. Proto není neobvyklé, že se začátkem podzimu se její kondice zhorší. Slunce z dovolené jen opticky kůži zlepší ale jakmile odezní, vše špatné se projeví. Tudíž, jakmile školáci nastoupí do lavic, vy změňte režim a dopřejte tak největšímu orgánu vašeho těla, a mluvíme o kůži, revitalizaci a klid.

Právě po nánosech opalovacích krémů je nutné pleť pořádně vyčistit. V případě, že nechcete k profesionálům, zvolte trochu silnější peeling. Nebo a lépe, pořiďte si Clarisonic Mia. Je to přístroj na čištění pleti. Jemný kartáček krouživými pohyby přímo vytahuje vše špatné z pleti. Používá se v kombinaci z oblíbeným přípravkem ale udělá desetkrát více práce. Deep Pore Cleansing Clay Mask od Anthony zbavuje pleť černých teček a vrací ji mladý jas.

Letní počasí nevyžaduje příliš silnou hydrataci, ale podzimní chlad už ano. Save The Males od Origins je přírodní hydratační krém, který reaguje na počasí. Dokáže být lehký ale současně perfektně chránit před nepříznivými vlivy.

Ačkoliv se často nevyplácí věřit kosmetickým produktům od značek, které jsou primárně oděvní, vybrali jsme dva, které si pozornost zaslouží. Hydratační krém na gelové bázi Age Master od značky Armani je překvapivě účinný. Po dvou týdnech vyhladil jemné vrásky na čele. Sérum Dior Homme Dermo System Age Control je dobré použít pod krém. Pracuje jako revitalizační složka navíc. Po pár dnech zaznamenáte rozdíl. Vrásky jsou způsobovány především slunečními paprsky. Právě po létě tudíž udělejte maximum.

V poslední době se roztrhl pytel s všemožnými gely a krémy s "okamžitými" energizujícími účinky. Jediný, který opravdu pleť probudí a nakopne je Payot Homme Energizing Care. Značka Payot byla založena lékařkou a dodnes na výrobcích pracují dermatologové. Celá pánská řada stojí za vyzkoušení. Během zimních měsíců trávíme více času u počítačů a obrazovek a proto nečekejte na "emergency" a kruhům před očima předcházejte. Payot Homme Défatigant Regard Eye Contour je chladivý gel který, i když nebudete celou noc spát okamžitě zničí otoky očí.

A i když už na dovolené nejste a bylo zmíněno, jak opalovací krémy pleť zanáší, neznamená to, že můžete vynechat ochranný faktor. Škodlivé paprsky dělají co mohou aby uškodili a na počtu mraků naprosto nezáleží.

produkty_vrasky_1

Zdroj: Archiv značek

1 Oční gel proti vráskám Clinique Skin Supplies for Men Anti-Fatigue Cooling Eye Gel, od 665 Kč

2 Nemastný omlazující krém Armani Men Age Master, od 2 200 Kč

3 Hydratační krém L'Occitane Cade Complete Care Moisturizer, od 1 000 Kč

4 Zklidňující jílová maska Anthony for Men Deep Pore Cleansing Clay Mask, od 499 Kč

5 Přístroj pro sonické čištění pleti Clarisonic Mia 1, od 3 600 Kč

6 Hydratační krém Orgins for Men Save the Males, od 920 Kč

7 Hydratační a energizující gel Payot Homme Energizing Care Fresh Gel, od 580 Kč

8 Sérum pro zpevnění pleti a stažení pórů Dior Homme Dermo System Age Control Firming Care, od 1200 Kčprodukty_vrasky_2

Zdroj: Archiv značek

1 Rozjasňující krém Kiehl's Facial Fuel Heavy Lifting Eye Repair, od 630 Kč

2 Pleťová maska Michael Todd True Organics Tropical Fruit Enzyme Exfoliant Scrub, od 380 Kč

3 Čistící maska Borghese Fango Purificante Purifying Mud Mask for Face & Body, 780 Kč

4 Hydratační gel Anthony ?Wake Up Call Hydrating Treatment Gel, od 800 Kč

5 Čistící polštářky Cane + Austin Acne Treatment Pads for Face, od 1300 Kč

6 Hydratační krém Origins Starting Over Age-Erasing Moisturizer with Mimosa, od 1 050 Kč

7 Krém proti vráskám Polaar Men Intensive Anti-Ageing Care, od 1250 Kč

8 Hydratační krém Biotherme Total Perfector Skin Optimizing Moisturizer, 1 100 Kč

9 Hydratační péče Tom Ford Beauty Skin Revitalizing Concentrate, od 3 200 Kč

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!