Podzimní Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Publikováno: 10.09.2016 21:55 | Štěpán Molitor

Týden módy je téměř vždy největší událost fashion průmyslu. Paříž, New York, Londýn, Tokio... A od roku 2013 i Praha. Mercedes-Benz Prague Fashion Week prošel od svého vzniku v roce 2010 přirozeným vývojem. Zpod širého nebe na „nejdelším mole ve střední Evropě“ v Pařížské ulici přes bílý „fashion stan“ dospěl ke konceptu aktuálního „fashion temple“ v atraktivních historických budovách. Od roku 2013, kdy se stala titulárním partnerem akce automobilka Mercedes-Benz, je Prague Fashion Week součástí celosvětové rodiny prestižních týdnů módy, které Mercedes-Benz po celém světě zastřešuje. Mercedes-Benz Prague Fashion Week se koná dvakrát do roka. Zatímco na jaře vidíme modely pro podzim/zimu, na začátku se na molech představují kolekce pro jaro/léto následujícího roku. Letošní podzimní módní maraton skončil ve středu 7. září.

mbpfwLogoTop-week

Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Každý fashionweek přinese spoustu nového. Nejen na molech a v ateliérech – i na ulici, kde se aktuální trendy dostávají do reality běžného života. Nová inspirace, nové nápady. Opět se probouzí zájem lidí o módu a naše designéry. A to je také smyslem této akce. Propagace českých návrhářů, prezentace jejich přínosu. 

Kromě nejvýznamnějších osobností české módní scény akci navštívili i zahraniční hosté, například streetstyle fotograf Adam Katz Sinding (W Magazine), zástupci Highsnobiety, Fucking Young a Schön Magazine.

Značky a návrháři, kteří se na podzimním MBPFW představili:

Sobota 3. 9.

VAN GRAAF JUNIOR TALENT CARD 2016: FILIP JAKAB & DANIELA PEŠKOVÁ/KATEŘINA PLAMITZEROVÁ

LAFORMELA

ZUZANA KUBÍČKOVÁ

CHATTY

KATEŘINA GEISLEROVÁ

Neděle 4. 9.

MIRO SABO

ALTER ERA

TIQE BY PETRA BALVÍNOVÁ

LUKAS LINDNER ATELIER

HENRIK VIBSKOV S/S17 BY THE ROOM BY BASMATEE

KLÁRA NADEMLÝNSKÁ

MONIKA DRÁPALOVÁ

PIETRO FILIPI CREATED BY DESIGNERS

DOLCE VITA PRESENTS: MARTINA ŠPETLOVÁ

Pondělí 5. 9.

PETRA PTÁČKOVÁ

UMPRUM: ATELIÉR DESIGNU ODĚVU A OBUVI

UMPRUM: ATELIÉR MÓDNÍ TVORBY

ODIVI

LUKAS MACHACEK

JAKUB POLANKA

FASHION CODE BY LUXURY BRAND MANAGEMENT

Spoustu obsahu z fashionweeku najdete na našem instagramu @menstyleczech. Všechny články k MBPFW SS17 najdete ZDE

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Móda z blízka - fotograf Adam Křena pro Lukáš Lindner Atelier Móda z blízka - fotograf Adam Křena pro Lukáš Lindner Atelier Lukáš Lindner představil svoji kolekci na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku v nedělním přehlídkovém bloku. Celou show pojal prostě... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!