Pohár 2018 FIFA World Cup a trofej America’s Cup poprvé vystaveny v Paříži

Publikováno: 08.02.2016 10:02 | Jiří Hofbauer

Vůbec poprvé se veřejnosti společně se představil pohár pro vítěze 2018 FIFA World Cup, Webb Ellis Cup (Rugby World Cup) a trofej Americas Cup – a to v rámci výstavy Volez, Voguez, Voyagez Louis Vuitton, která probíhá v Grand Palais v Paříži. Trofeje byly vystaveny o víkendu 6. a 7. února 2016 a doprovodilyje i jejich cestovní pouzdra z dílny Louis Vuitton, která byla zhotovena v historických dílnách značky ve městě Asniéres na míru těmto legendárním sportovním trofejím. Cestovní pouzdra potažená kultovním plátnem Monogram jsou opatřena i charakteristickým mosazným zámkem a výztuhami rohů.

© Antoine Jarrier

Zdroj: Louis Vuitton © Antoine Jarrier

„Trofej pro vítěze mistrovství světa ve fotbale 2018 FIFA World Cup, Webb Ellis Cup a a trofej Americas Cup jsou ty nejprestižnější z legendárních trofejí světa,vysvětluje Michael Burke, generální ředitel společnosti Louis Vuitton.

© Thomas Lagrange

Zdroj: Louis Vuitton © Thomas Lagrange

„Pouze vítězům se dostane té pocty obejmout tyto ikonické trofeje na konci velmi náročného soutěžního klání. Louis Vuitton jim na míru vyrábí cestovní pouzdra, která tyto legendy chrání na jejich putování. Vítězství cestuje s Louis Vuitton.

Tato na zakázku vyrobená zavazadla vycházejí z dlouhé tradice značky Louis Vuitton v oblasti designu a výroby důmyslně zpracovaných zavazadel, v nichž cestovatelé vozí své nejcennější osobní věci. Během 150 let provozu v dílnách v Asni?res vznikla celá řada těchto zakázkových zavazadel, která se nazývají Special Orders od lůžka, které se složí do kufru pro afrického cestovatele Pierra Savorgnana de Brazzu, po přenosný servis na čaj pro mahárádžu Baroda; oba objekty lze v současnosti také spatřit v Grand Palais na výstavě Volez, Voguez, Voyagez Louis Vuitton.

AMERICACUP__44 ©Stéphanie Lacombe

Zdroj: Louis Vuitton © Stéphanie Lacombe

Až do 21. února 2016 Louis Vuitton pořádá v Grand Palais výstavu Volez, Voguez, Voyagez Louis Vuitton, jejímž kurátorem je Olivier Saillard. Výstava sleduje historii značky od jejího vzniku v roce 1854 dodnes prostřednictvím medailonků jejích zakladatelů i osob, které jsou nositeli jejího odkazu v současnosti a pomáhají tak tvořit její budoucnost.

Tematický okruh dle návrhu a realizace Roberta Carsena je rozdělen do devíti částí. Jako první se představí absolutní symbol značky Louis Vuitton starožitný kufr. Jeho design je však stále moderní a obsahuje emblematické prvky Louis Vuitton, které známe ze současnosti a které ztělesňují odvážného ducha značky Louis Vuitton. Na výstavě budou také k vidění exponáty a dokumenty z archivů Louis Vuitton Patrimony a výběr z historických produktů značky zapůjčených ze sbírek Palais Galliera, Musée de la Mode de la Ville de Paris. Výstavu uzavírá část věnované řemeslnému mistrovství a zpracování.

Malle Rugby ©Patrick Galabert

Zdroj: Louis Vuitton © Patrick Galabert

Výstava probíhá až do 21. února 2016

Salon d’Honneur, Entrée Square Jean Perrin, Avenue du Général Eisenhower, Paris 8éme

Otevírací doba

Pondělí, čtvrtek, neděle: 10:00-20:00 / Středa, pátek, sobota – prodloužená otevírací doba: 10:00-22:00 / V úterý zavřeno (kromě prázdnin)

Vstup zdarma

Kurátor: OLlivier Saillard / Umělecký ředitel, scénograf: Robert Carsen 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!