Polankovo modré zlato

Publikováno: 24.04.2013 19:51 | Jiří Hofbauer

O pánské kolekci Jakuba Polanky vytvořené pro řetězec Pietro Filipi jsme psali už v březnu. Teď jsme zacílili na jeden z nejvýraznější kousků a to na sportovní bundu. I když je tato bunda označovaná jako cyklistická je neskutečně návyková a pokud si ji pořídíte nebudete se jí chtít vzdát ani mimo kola.

S šusťákovkou (bože chraň) v zažitém slova smyslu to nemá absolutně nic společného. Je to spíše nano film z modré barvy. Je neskutečně lehká, neprofoukne a zvládne obstát i v regulérním dešti. Pro její minimální velikost a nulovou váhu ji tak neustále můžete mít v tašce a v případě potřeby ji přetáhnout i přes formální košili a pohotově a elegantně tak zvládnete akutní rozmary počasí.

Pak ji opět smotáte do bagu na velikost 15x9cm. Při troše dobré vůle by to šlo ještě do měnšího rozměru. A teď otázka – jak to vypadá, když ji z toho mrňavého sáčku vytáhnete? Skvěle. Tím, že je to 100% nylon, tak se bunda během pár minut opětovně narovná. Což se pro Čechy, kteří jsou ve většině neustále posedlí žehlením všeho (včetně přírodních materiálů) skvělá zpráva.

main3

Rozdíl oproti jiným bundám z cyklistických kolekcí jako třeba Levi’s Commuter nebo Brick Lane Bikes for H&M vsází Polankovsky modrá bunda spíše na vizionářský design než aby hledala inspiraci v ostříleném tradičním designu. To ostatně platí o tvorbě Jakuba Polanky celkově.

IMG_0363
IMG_0366
IMG_0372 3
Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!