Pomoz svému zrcadlovkáři!

Publikováno: 20.11.2014 19:03 | PR

Bolesti zad a další zdravotní problémy způsobené nošením objemných přístrojů a vybavení. Neschopnost přiblížit se lidem skrze bariéru velkého fotoaparátu, ztráta sociálního kontaktu, zhoršená pohyblivost ve venkovních i vnitřních prostorech, četné úrazy při snahách udělat si selfie. To je jen špička ledovce trápení  zrcadlovkářů. Olympus, výrobce lehkých a kompaktních nadzrcadlovek OM-D a PEN, se rozhodl nabídnout trpícím fotografům východisko. Vyhlásil kampaň Pomoz svému zrcadlovkáři, prostřednictvím níž se snaží vracet tyto osoby zpět do plnohodnotného života. Jak přesně jim Olympus pomáhá?

Počínaje poskytováním bezplatných fotomasáží, které uvolní svaly ztuhlé držením masivních přístrojů, intenzivními rehabilitacemi pokračuje, až po sezení Anonymních zrcadlovkářů, kde se postižení mohou s ostatními podělit o své strastiplné příběhy. V případech, kdy se u jedinců rozvine nebezpečný postzrcadlovkářský syndrom, je připraven psycholog. Olympus poskytuje také celou řadu terapeutických pomůcek – za všechny jmenujme například Fotocihlu, revoluční příslušenství, které simuluje váhu zrcadlovky a usnadňuje tak přechod na lehčí a kompaktnější fotoaparáty OM-D a PEN. Dále je k dispozici Fotomaják – helma se světelným zařízením, jež přitahuje pozornost k majitelům nadzrcadlovek, kteří by se o ni díky jejich kompaktním rozměrům mohli cítit ochuzeni.

nadace_fotak3_1

Zdroj: Olympus

Jak je kampaň Olympusu prospěšná, dokazuje množství zrcadlovkářů, kterým již pomohla. Například pan Pavel: „Dřív jsem to měl fakt těžký, hrozně těžký. Byly chvíle, kdy jsem to už nemohl unýst. Teď už zase můžu normálně žít. Díky Olympusu.“ Pomoci svému zrcadlovkáři můžete i vy, možností je hned několik. Sdílejte stránku www.olympuspomaha.cz a dejte tak zrcadlovkářům vědět, že pro ně existuje naděje. Můžete také svému zrcadlovkáři poslat poukaz na fotomasáž nebo jej přijít podpořit na celonárodní akci Pomoz svému zrcadlovkáři. Kromě dobrého pocitu si můžete odnést i výhru - fotoaparát Olympus OM-D E-M10!

Pomáhejte nejen o Vánocích. Zrcadlovkáři vás potřebují.

nadace_fotak1_1

Zdroj: Olympus
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!