Porsche slaví 50 let modelu 911 exkluzivní limitovanou edicí

04.06.2013 22:53 | Jiří Hofbauer

Automobilka Porsche na letošním Mezinárodním autosalonu (IAA) ve Frankfurtu nad Mohanem oslaví 50. výročí modelu 911 speciální výroční edicí, která vychází z modelu 911 Carrera S. Tato limitovaná edice v počtu 1963 vozů, představuje rok výroby prvního modelu Porsche 911. Model s jedinečným logem 911 50 charakterizující významné jubileum bude možné objednat a zakoupit již od 23. září 2013.

Stejně jako původní 911, také 911 50th Anniversary Edition je kupé s plochým šestiválcovým motorem vzadu a pohonem zadních kol. Jeho efektivní výkonnost, aktivní sportovní podvozek a speciální karoserie mají soudobý význam: výroční 911 přijede s rozšířenou karoserií, která je obvykle vyhrazena pro modely s pohonem všech kol Carrera 4.

Limitovaná edice modelu 911 Carrera S s výkonem 400 koní zahrnuje prvky, které přispěly k 50ti letému úspěchu 911. Edice obsahuje speciálně naladěný aktivní podvozek Porsche Active Suspension Management (PASM), který doplňuje zvětšený rozchod kol, jenž posiluje jeho již tak výjimečné schopnosti v zatáčkách. Sportovní výfukový systém vydává ten správný emocionální zvuk. Speciální 20ti palcová kola jsou vizuální poctou legendárním kolům Fuchs a jsou provedena v matném černém laku s leštěnými středy. Chromované ozdobné lišty otvorů pro přívod vzduchu vpředu, lamely na víku motorového prostoru a panel mezi zadními světly zdůrazňují výrazný vzhled této limitované edice. Další technickou lahůdkou výbavy je systém Porsche Dynamic Light System (PDL) s bi-xenonovými světlomety a s dynamickými odbočovacími světly.

Pro výroční 911 jsou k dispozici dvě unikátní barvy – tmavší grafitově šedá a světlejší šedá metalíza. V nabídce je také černá monochromatická barva. Každý z vozů je vybaven dvoubarevnou plaketou s trojrozměrným designem a nápisy 911 50. To se opakuje v trojbarevném provedení na hlavových opěrkách a ve dvoubarevném vyvedení jako logo na rychloměru a hliníkových prahových lištách. Stejný prvek můžete najít také na držácích nápojů – spolu s plaketou s výrobním číslem jednotlivých vozů limitované edice. Mezi ostatní poznávací prvky exteriéru patří vysoce lesklé rámečky oken a vnější sportovní zrcátka na dveřích.

Také v interiéru jsou odkazy na původní 911: zelené podsvícení přístrojů s bílými ručičkami a stříbrné ovládací prvky jsou stejné jako před padesáti lety. Dalším speciálním prvkem jsou středy kožených sedadel vyvedené v designovém vzoru, jenž připomíná kostkovaný vzor Pepita ze 60. let. Celokožený interiér je navržen v achátové šedé nebo černé barvě s dekorativním prošíváním, v některých místech kontrastním. Řidič i spolujezdec si užívají typickou zábavu za volantem 911 ve sportovních sedadlech nastavitelných ve 14 směrech nebo na přání dodávaných sportovních sedadlech Plus stavitelných v 18 směrech. Řadicí páka – odpovídající dekoračním panelům na přístrojové desce, dveřích a středové konzole z broušeného hliníku – pochází z programu Porsche Exclusive.

Výroční model Porsche 911 50th Anniversary Edition sprintuje z nuly na 100 km/h za 4,5 sekund a může dosáhnout nejvyšší rychlosti 300 km/h. Kombinovaná spotřeba činí 9,5 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 ve výši 224 g/km.

Cena limitovaného modelu je stanovena na € 121,119 a bude jej možné objednat a zakoupit u společnosti Porsche Inter Auto CZ, výhradního dovozce a prodejce vozů Porsche v ČR.

1

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

2

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

3

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

4

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

5

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

6

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

7

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

8

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

9

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

10

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ


Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!