Poslední květnový víkend Prahu zaplaví český a zahraniční dyzajn

Publikováno: 26.05.2016 16:34 | Redakce

Během víkendu 28 . - 29. 5. se na piazettě Národního divadla uskuteční Dyzajn market léto. Největší výběrová open-air prodejní výstava autorské tvorby Dyzajn market představí přes 180 českých a zahraničních designérů i tvůrců. “ Léto je pro mnoho lidí synonymem pohody. My jsme se rozhodli pohodu pražanům a návštěvníkům metropole přinést o trochu dříve, aby měli čas se pořádně na léto připravit. S týmem jsme vybrali z přes 300 přihlášených dyzajnérských značek to nejlepší, navíc žádané domácí a exotické občerstvení a též jsme připravili kulturní program pro děti i dospělé. Zkrátka chceme, aby se návštěvník mohl na léto naladit všemi smysly: od originálního dyzajnu až po skvělé jídlo s dobrou náladou a zajímavými kulturními zážitky”  říká Terezie Tunková, zakladatelka Dyzajn marketu.

 

DM_LETO_kas-mi-das

Zdroj: Dyzajn Market

Návštěvníci se tradičně mohou těšit na oblečení, módní doplňky, šperky, hračky i na bytové doplňky. Nebudou chybět ani kousky pro muže. Dyzajn market léto přivítá ve svých řadách i nováčky, jako například brazilskou značku TUN, jejichž designéři tvoří šperky z použitých pneumatik. Dodávají tak svým šperkům i ekologický rozměr. Dalším nováčkem je česká značka Katy Paty, která se specializuje na výrobu vypínačů a zásuvek z porcelánu. Jde o ruční výrobu z tradičního karlovarského kaolínu. “Jde v podstatě o šperky do bytu, které mají neomezenou životnost. Dodají interiéru eleganci a vyvolají dojem neokázalého luxusu. Stanou se svědkem vytříbeného vkusu majitelů.” doplňují designéři značky.

 

DM_LETO_MikelaDeLaLuka

Zdroj: Dyzajn Market

V rámci doprovodného kulturního programu se návštěvníci mohou těšit na  představení pro děti i dospělé divadelních spolků Kaká a Buchty a loutky.  V sobotu 28. května jsou pro návštěvníky připraveny i módní přehlídky, DJs, koncert Falcon's Western Rebels ve stylu western swingu a koncert kapely High Corporation.

 

Dyzajn market léto se uskuteční na piazzetě Národního Divadla  28. - 29. května 2016 od 10:00 do 19:00.  Akce je zdarma, bezbariérová a dog-friendly.

DM_Leto_TUN

Zdroj: Dyzajn Market

DM_LETO_Blaho

Zdroj: Dyzajn Market

DM_LETO_KatyPaty

Zdroj: Dyzajn Market
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!