Potisky, vzory, struktura

Publikováno: 03.09.2013 19:42 | Václav F. Mensa

S potiskem a texturou na oblečení je to stejně jako s interiérovou tapetou. Při správném výběru doplňků, odstínů funguje dobře. V opačném případě získáte jen pozdvižené obočí.

Všemožné módní značky nás zahrnují vzory, potisky a rozličnými barvami už roky. Pomineme trička potisknutá nápisy či rádoby vtipnými obrázky. O těch skutečně není třeba mluvit. Stejně tak jako v případě košil či polokošil s takzvaným "havajským vzorem". To si oblékněte vážně ve chvíli, kdy stojíte na havajské pláži. A i potom se snažte tvářit, že to nemyslíte vážně.

Na druhou stranu, i v pánském šatníku by vzory měly mít zastoupení. Stejně tak jako textura, neboli výrazně tkaný vzor na látce.

Za vzorovanou košili lze považovat i jednoduchý proužek. S tím je manévrovací prostor velký. Lze k němu obléknout nespočet kravat či motýlků, popřípadě i oblek s jemným proužkem.

Problém nastává, pokud se rozhodnete kombinovat vzory kupříkladu pro volný čas. Ne, kárované krátké kalhoty a námořnické tričko nevypadají dobře. Nikdy, ale nikdy nekombinujte kostku a proužek. To je jednoduše zakázané a opravdu nevhodné.

Když si pořídíte výrazně vzorovanou věc, zbytek udržte v jednoduchosti. Šedé kalhoty s károvanou kostkou jsou dobrá volba pro volný čas. Avšak s černou košilí či trikem a černým blazerem. Pak tato kombinace fungovat bude. Nebo dotyčné kalhoty spojte s košilí bílou a šedým sakem. Výsledek bude poněkud nezajímavý avšak současně i nadčasový a elegantní.

Elegantní muž sice nemá tak velký prostor pokud chce být vždy stylový, na druhou stranu, můžete vybírat z obrovského sortimentu co se týče texturovaných doplňků. Aktovka z výrazné, krokodýlí kůže, diář ze pštrosí. Kravaty se vzory jemných kvítků, hedvábné kapesníčky do náprsní kapsy saka ve výrazných barvách.

To je prostor kde popusťte uzdu své fantazie. Hledejte a jen tady se radujte ze vzorů. Vzory jsou skutečně ošemetná záležitost a je nutno s nimi zacházet opatrně.

Etno

etno

Zdroj: Fashionising Pictures

Pruhy

pruhy

Zdroj: Fashionising Pictures

Květiny

floral

Zdroj: Fashionising Pictures

Paisely

paisely

Zdroj: Fashionising Pictures

Zvířecí

anim

Zdroj: Fashionising Pictures

Geometrie

geo

Zdroj: Fashionising Pictures

Kamufláž

camo

Zdroj: Fashionising Pictures

Kostky

kostky

Zdroj: Fashionising Pictures

Mistrovská díla

art

Zdroj: Fashionising Pictures

Struktura

struktura

Zdroj: Fashionising Pictures

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!