Prada Pre-Fall 2015

Publikováno: 04.05.2015 09:44 | Jiří Hofbauer

Působivé portréty Stevena Meisela pro kampaň Prada Pre-Fall 2015 si hrají s asymetriemi a dvojsmysly ve vztazích mezi muži a ženami. Každá z fotografií, pořízených v Meiselově newyorských studiích, zachycuje pár muž/žena střídavě v rezervovaném postoji a v intimním objetí.?Neutrální šedé pozadí soustředí naše pohledy na jejich oči. Nálada se pohybuje v linii elegance, vyrovnanost, výzva. Pózy také vyjadřují nekonečnou svobodu interpretace vztahů mezi postavami i vůči nám, pozorovatelům.

Prada Pre-Fall 2015_1

Zdroj: Prada

Spletitosti a protichůdnosti pohlaví byly pro Pradu vždy zásadní a stále aktuální otázkou. Co si muži berou od žen? Co si ženy nechávají samy pro sebe? Nejhlubší vlivy jednoho na druhého jsou často nejméně zjevné, nejméně viditelné. Tyto výměny jsou stálým nábojem kulturní scény.

Prada Pre-Fall 2015_2

Zdroj: Prada

Stejně jako pánskou přehlídku Prada podzim/zima 2015 ovládají tyto kolekce tmavé odstíny modré a černé, zejména je hojně použit černý nylon, který se rozšířil i na večerní modely. Nylon je jedním z ikonických materiálů Prada, především v kombinaci se střihy odkazujícími na uniformy – další prvek DNA značky Prada.

Prada Pre-Fall 2015_3

Zdroj: Prada

Tvrdou monochromatiku periodicky zjemňuje vlna, kabát v odstínu velbloudí srsti nebo strukturovaná, kamuflovaná kostka. Časté jsou i jemné odlišné detaily. Nárameník z pánské košile se mění na nadměrnou mašli na dámských šatech – a naopak. Smyslnost se stala produktem intenzivní introverze.

Prada Pre-Fall 2015_4

Zdroj: Prada
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!