Pražský bar se dostal mezi světovou špičku

Publikováno: 31.05.2013 16:34 | Jiří Hofbauer

Pražský bar Black Angel’s v hotelu U Prince se v kategorii Hotelový bar probojoval do desítky finalistů v celosvětové soutěži Tales of Cocktail 2013. Prestižní soutěž často bývá také označována jako Oscaři ve světe barů.

Spuštění projektu andělského baru předcházelo několikaměsíční studovaní historických knih s recepty dobových koktejlů Londýna konce 19.století, z kterých následně vzešlo koktejlové menu.

Ze široké nabídky autentických koktejlů komisi soutěže zaujal právě Black Angel’s Old Fashioned na bázi šafránového ginu. Koktejl, který jako jediný nabízí právě pražský bar na Staroměstkém náměstí, dodržuje přesnou recepturu z roku 1880. A právě tenhle drink, společně s jedinečným prostředím a perfektním servisem posunul bar do Top 10 nejlepších hotelových barů na světě. Ze střední a východní Evropy se bar Black Angel’s jako jediný dostal do finále, kde je většina barů u USA, Británie a jeden ze Švýcarska.

Celá soutěž se zakončí velkolepým finále v americkém New Orleans kde si účast nenechají ujít ani barmani z Black Angel’s.

bar_web_galerie15

Zdroj: Bar Black Angels

bar_web_galerie04

Zdroj: Bar Black Angels

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!