Premiéra druhé řady Better Call Saul: Sympaťák s aktovkou a kávou se vrací na obrazovky AMC

Publikováno: 22.07.2016 11:27 | Michal Novák

Letošní léto bude pro diváky televizní stanice AMC v České republice a na Slovensku ve znamení uvedení hned několika premiér nových dramatických seriálů. V první polovině prázdnin kabelová televize AMC odvysílá první z nich, již druhou řadu úspěšného seriálu Better Call Saul. Desetidílná minisérie, která si ihned po odvysílání podmanila americké diváky, poběží od 21. července každý čtvrtek ve 23:00 hodin.

BCS2_1

Zdroj: AMC

Drama teprve začíná – můj brácha ne-má prima bráchu

V druhé řadě seriálu Better Call Saul budou diváci i nadále sledovat klikatou životní cestu Jimmyho, která ho vede životem do nových výšek a jindy zase do neznámých hloubek, až nakonec zakotví u postavy jménem Saul, což je jeho alter ego ze seriálu Perníkový táta. Stěžejním tématem druhé řady budekomplikovaný vztah bratrů Chucka a Jimma, který nabere na obrátkách, a to především ze strany Chucka, který svému bratrovi krom závisti v úspěchu dává ještě za vinu úmrtí jejich otce. Lze tedy očekávat neúprosný boj dvou silných charakterů v průběhu celého právnického dramatu. Samotná postava Jimma se začne progresivně vyvíjet a uvědomovat si svoji morální flexibilitu a především nezávislost a potřebu dělat si věci výhradně po svém. Oproti první řadě dostanou prostor také další hlavní postavy.

BCS2_2

Zdroj: AMC

Zpátky do budoucnosti

Postava právníkaSaula Goodmanaz Albuquerque v Novém Mexiku je tak trochu bláznivá a morálně pochybná. Vykonává svoji profesi kdekoli jinde, než v klasické právnické kanceláři. Má nevybíravé chování a stovky pochybných známých ze všech možných oborů od drobných obchodníčků až po nájemné vrahy. Filmový sympaťák Saul Goodmanriskuje v podstatě cokoli pro svůj vlastní zisk.

A zase ten Perníkový táta…

Better Call Saul je prequel spin-off oblíbeného seriálu Perníkový táta, který se soustředí na populární postavu právníka Saula Goodmana v rámci událostí předcházejících původnímu seriálu, kdy ještě nebyl právníkem Waltera Whitea. O tvorbu seriálu se postaral Vince Gilligan, který má na svědomí i Perníkového tátu, spolu s Peterem Gouldem, jenž také napsal scénář k několika epizodám. První řada seriálu si vydobyla sedm nominací na cenu Emmy, včetně ocenění za individuální výkon v dramatu, jež uděluje Společnost televizních kritiků.

BCS2_3

Zdroj: AMC
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!