Premiéra druhé řady Better Call Saul: Sympaťák s aktovkou a kávou se vrací na obrazovky AMC

Publikováno: 22.07.2016 11:27 | Michal Novák

Letošní léto bude pro diváky televizní stanice AMC v České republice a na Slovensku ve znamení uvedení hned několika premiér nových dramatických seriálů. V první polovině prázdnin kabelová televize AMC odvysílá první z nich, již druhou řadu úspěšného seriálu Better Call Saul. Desetidílná minisérie, která si ihned po odvysílání podmanila americké diváky, poběží od 21. července každý čtvrtek ve 23:00 hodin.

BCS2_1

Zdroj: AMC

Drama teprve začíná – můj brácha ne-má prima bráchu

V druhé řadě seriálu Better Call Saul budou diváci i nadále sledovat klikatou životní cestu Jimmyho, která ho vede životem do nových výšek a jindy zase do neznámých hloubek, až nakonec zakotví u postavy jménem Saul, což je jeho alter ego ze seriálu Perníkový táta. Stěžejním tématem druhé řady budekomplikovaný vztah bratrů Chucka a Jimma, který nabere na obrátkách, a to především ze strany Chucka, který svému bratrovi krom závisti v úspěchu dává ještě za vinu úmrtí jejich otce. Lze tedy očekávat neúprosný boj dvou silných charakterů v průběhu celého právnického dramatu. Samotná postava Jimma se začne progresivně vyvíjet a uvědomovat si svoji morální flexibilitu a především nezávislost a potřebu dělat si věci výhradně po svém. Oproti první řadě dostanou prostor také další hlavní postavy.

BCS2_2

Zdroj: AMC

Zpátky do budoucnosti

Postava právníkaSaula Goodmanaz Albuquerque v Novém Mexiku je tak trochu bláznivá a morálně pochybná. Vykonává svoji profesi kdekoli jinde, než v klasické právnické kanceláři. Má nevybíravé chování a stovky pochybných známých ze všech možných oborů od drobných obchodníčků až po nájemné vrahy. Filmový sympaťák Saul Goodmanriskuje v podstatě cokoli pro svůj vlastní zisk.

A zase ten Perníkový táta…

Better Call Saul je prequel spin-off oblíbeného seriálu Perníkový táta, který se soustředí na populární postavu právníka Saula Goodmana v rámci událostí předcházejících původnímu seriálu, kdy ještě nebyl právníkem Waltera Whitea. O tvorbu seriálu se postaral Vince Gilligan, který má na svědomí i Perníkového tátu, spolu s Peterem Gouldem, jenž také napsal scénář k několika epizodám. První řada seriálu si vydobyla sedm nominací na cenu Emmy, včetně ocenění za individuální výkon v dramatu, jež uděluje Společnost televizních kritiků.

BCS2_3

Zdroj: AMC

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Trpíte v práci bolestmi zad? Nejspíš potřebujete novou kancelářskou židli Trpíte v práci bolestmi zad? Nejspíš potřebujete novou kancelářskou židli Bolí Vás v práci záda a nevíte už, jak si sednout, abyste jim ulevili? V tom případě nejspíš potřebujete novou kancelářskou židli. Zdroj:... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!