Prezidentští kandidáti: souboj stylu

Publikováno: 10.01.2013 00:50 | Václav F. Mensa

S blížícími se prezidentskými volbami vídáme kandidáty častěji a častěji. Shlížejí s bilboardů, stránek novin a časopisů, promlouvají z televize. Prezident je především diplomatický symbol státu, než přímo vůdčí osobnost a proto se nabízí otázka, který z našich kandidátů má styl.

Theme_web

Zdroj: ceskatelevize.cz

Kníže Schwarzenberg je pokračovatelem staré školy a co se týče osobitosti, nikdo jiný z českých politiků mu nesahá ani po kotníky v jeho legendárních, červených ponožkách. Václav Havel údajně zažil s panem Schwarzenbergem vlastní příběh co se týče oblékání. Jakmile byl zvolen, Schwarzenberg navrhl, že mu nechá ušít smoking. Ať se prý o nic nestará a jen čeká. Po několika týdnech přijel malý mužíček z Londýna, prezidenta si přeměřil a za měsíc přijel hotový smoking. Větší problém nastal s účtem. Havel se prý ještě po letech ptal, jestli skočily splátky za smoking.

schwarzenberg

Zdroj: Ahaonline

A to Schwarzenberg svým oblékáním vyjadřuje. Jeho obleky jsou šité na míru v nejlepších Londýnských krejčovských domech. Doplňuje je vázacími motýlky a pletenými vestami a tudíž, i při politických jednání dává najevo svůj šlechtický původ. 

Vladimír Franz je pravděpodobně nejvzdělanější z našich kandidátů. Studoval nejen práva ale i výtvarné umění a hudbu kterou se právě živí. Výrazný skladatel dává svým vzhledem najevo, že nejen že pochází z uměleckých kruhů, ale že i člověk s odlišným a nezvyklým vzhledem si může získat jistou vážnost a obdiv. V oblékání sází na skvělé denimové kalhoty, saka a trička s různorodým potiskem. Na oficiálních příležitostech je možné jej zahlédnout v dobře šitých tmavých oblecích s bílou košilí a mnohdy bez kravaty. Je pravdou, že jeho tvář dodává vzhledu tolik individuality, že nějaká další výstřednost v oblékání by působila překombinovaně. Z obecného hlediska, takovým prezidentem bychom světu dokázali, že jsme sebejistí, nebojíme se změn a upřímně, všude by věděli kdo jsme.

franz

Zdroj: idnes

U dalších kandidátů to jde s individualitou z kopce. Pan Zeman ve svých oblecích s širokými rameny působí jak starosta zapadlé vesničky kdesi  v dálce, který si právě oblek vezme jen kvůli tomu, aby udělal rozhovor pro televizi kvůli přemnožení slimáků a pak si opět vezme kostkovanou košili. Prezident by měl reprezentovat a nic nedělá tolik, jako první dojem. A co dělá lepší první dojem než dokonalý oblek...

zeman

Zdroj: Tyden

Janu Fischerovi to jde s oblékáním trochu lépe. Evidentně si ale myslí, že drahá kravata zachrání průměrný zbytek, nadruhou stranu, díky bohu za to. Jeho obleky jsou, byť z kvalitních materiálů by měli padnout lépe. Na jedné z tiskových konferencí ale oblékl tvídové sako s károvaným vzorem a fungovalo relativně dobře. 

fischer

Zdroj: Tiscali

Za ženské kandidátky lze mluvit o paní Zuzaně Roithové. Ta se halí do luxusně a velmi kvalitně působících kostýmků. Vyznává klasickou eleganci a celkový vzhled je sofistikovaný a uhlazený. Prezidentka by byla dostatečně reprezentativní. Stejnou výhrou co se týče vzhledu by byla ostatně i Jana Bobošíková. Povětšinou volí elegantní a luxusní kousky věhlasných značek.

roithova

Zdroj: Denik.cz

bobosikova1

Zdroj: idnes

bobosikova2

Zdroj: lidovky

Ať už volby dopadnou jakkoliv, doufejme, že náš budoucí prezident nebude dělat ostudu mezi povětšinou skvěle oblečenými světovými vůdci. Manželé Obamovi jsou krom politiky také ikonickým párem vzhledem k jejich stylu. Stejně jako bývalý francouzský prezident Sarkozy a jeho manželka Carla.

klausovi

Zdroj: kviff.com

medvedevovi

Zdroj: zpravy.idnes.cz

obama

Zdroj: omg.yahoo.com

sarkozy

Zdroj: tuxboard.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!