Příštím Batmanem bude Ben Affleck

Publikováno: 04.09.2013 21:30 | Jiří Hofbauer

Poté co se Christian Bale vzdal role ochránce Gotham City se spustily dohady o tom, kdo kdo ponese břímě Temného rytíře v dalším pokračování. A snad kromě Justina Biebera padla všechna jména známých herců. Jakoby fanoušci chtěli slyšel konečně to jméno. Ať už by bylo jakékoliv. A tak se jim to splnilo. Ben Affleck. To je šok, co?

BenAffleckBatman-Thumb

Zdroj: ap.ign.com

Filmové studio Warner Brothers oznámilo, že Affleck stvární postavu Batmana v pokračování Muže z oceli. Zack Snyder, režísér filmu pak do řečnícího davu jen potichu dodal, že Supermanem i v příštím filmu bude Henry Cavill.

Fanoušci a komiksáci to zrovna nepřijali s jásotem. Spíš spískotem. Na Twitteru se spustila bouřlivá diskuze, která na Affleckovi nenechala pláštěnku suchou. Co fanouškům vadí? Affleck hrál akčního hrdinou jednou – ve filmu Daredevil z roku 2003. Úplně to stačilo. Říct, že to byl průšvih je málo. Jediné co na tom filmu za něco stálo byla hudba Evanescence. Fanoušci dále argumentují, že každý jiný (ne)herec by byl lepší než právě on. A co kdyby se točil díl, kde by měl být Batman i Daredevil? Pak by už jen chybělo, aby Affleck film sám režíroval a psal i scénář. Do role Catwoman by pak obsadil svou ex Jennifer Lopez a rodinný business je na světě. Na druhou stranu se Affleck osvědčil jako režisér. Město sice byl slaďák ale... líbil se. A za Argo dostal dokonce Oscara. Řada fanoušků by ho tak přijala spíše jako režiséra než představitele maskovaného hrdiny. Někteří si dokonce neušetřili rýpnutí, že by Matt Damon mohl Affleckovi dělat Robina.

Premiéra snímku Muž z oceli 2 je naplánována na 17.července 2015. Dnes se filmy v hrubé fázi točí za tři měsíce. To je hodně času na změnu hlavní hvězdy.

Bena Afflecka se zastal Justin Timberlake, který v ranní show Jim & Kim řekl, že Affleck by mohl ještě řadu lidí překvapit a označil ho za velký talent. Současně odmítl, že by přijal roli jeho parťáka Robina.

„Ou, bože chraň! Nechci hrát Robina! Nemám potřebu být superhrdina Ale až mi nabídnou Hádankáře tak to vezmu bez mrknutí oka.“ Postava potroublého ale nebezpečného Hádánkáře se stala legendární ostatně právě díky komediálnímu umu Jima Carreyho ve filmu Batman navždy z roku 1995.

Timberlake je vůbec zatížený spíše na záporné postavy. V jeho posledním filmu Hra na hraně (Runner Runner, premiéra 26.září 2013) zpěvák taktéž hraje Affleckova nepřítele.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!