Proč je v Saudské Arábii zakázáno projevovat svou sexualitu

13.05.2013 00:55 | Jiří Hofbauer

V Saudské Arábii je přísně zakázané flirtovat na veřejných místech. Pokud se někdy do Rijádu vypravíte všímejte si oddělených vchodů pro muže a ženy. Něco jako nabídka rande na ubrousku v McDonald's se nepromíjí. Věnujte se jen a pouze svému kebabu a nehleďte na to, které z žen sklouznul šátek z krku. Něco jako lascivní olizování rtů nebo prstů nepřichází v úvahu. A co je úplně mimo debatu je oční kontakt. Věřte, ten trest za to nestojí.

Princ Sattam bin Abdul Aziz vydal přísný rozkaz ostříhat vlasy každému muži, který by nestoudně pohlížel na jakoukoliv ženu. Studentky především. Trest platí i na syny vysoce postavených hodnostářů a úředníků. Už i tak jsou muži a ženy oddělováni na základě vyhlášky Komise za podporu ctnosti a prevence neřesti (Commission for the Promotion of Virtue and the Prevention of Vice). Víc než kde jinde zde platí, že ženy nesmí vyzařovat sexualitu. Něco jak pas prakticky neexistuje a make-up je absolutní tabu. Žena má být krásná jen a pouze pro svého muže. To stejné platí o mužích. Jakékoliv náznaky podobnosti se ženami nebo prvky homosexuality se tvrdě trestají. A ne v temných místnostech vzadu ale všem na očích.

Jistý protipól je tomu kmen pastevců koz žijící v horách na hranicích Saudské Arábie a Jemenu. Mohli by se zdát, že spíše oni budou ti konzervativní. Podle tradice však právě nejsilnějším mužům svého rodu zdobí hlavu bohatými květinovými věnci. Pokud se s nimi budete chtít setkat počítejte se svolením ministerstva zahraniční a policejním doprovodem. Svou identitu si střeží a cizince nemají rádi.

1
15
16
14
13
12
11
10
9
6
7
8
5
4
2
3

Zdroj: Flickr

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!