Co najdete v knize Proč muži milují potvory?

Publikováno: 18.07.2013 05:03 | Petr Hájek

Je to již nějaký čas, co se na český trh vyřítil tento knižní trhák, jenž slibuje dát ženám (a potažmo i mužům) odpověď na řadu otázek ohledně jejich vztahů a zpřehlednit tak nejeden svazek. Co se týče našeho názoru na věc, plakali bychom...

kniha-proc-muzi-miluji-potvory-a-hodnym-holkam_ien141966

Zdroj: Bux

Nemáme ve zvyku dštít oheň a síru na kdejaký americký bestseller radící, jak získat muže nebo ženu či provést něco jiného, ovšem dnešní knize zkrátka nešlo odolat.

Již prvotní získávání základních informací prokázalo, o jak populární záležitost vlastně jde - ze strany žen pozitivní odezva doslova stoprocentní, ovšem muži tento vztahový knižní fenomén často neznají. A to je škoda!

Autorka je čertvíproč přesvědčena, že muži jsou z nějakého neznámého důvodu přímo posedlí ženami, které jim neustále dávají najevo, že muže vlastně nepotřebují a jen je tak trpí ve svém nezávislém životě. V knize se však objevují i další perly, jako třeba hned první heslo: "Vše, za čím se honíme, nám v životě uteče!" (pokud by to byla pravda, nikdo nedokončí ani základní vzdělání...).

Kniha je plná rozpolceně schizofrenních postupů, čehož nám bude příkladem první rande: potvora by měla říci muži na prvním rande, že nemá zájem o trvalý vztah (vnucuje se logicky otázka, proč na něj tedy chodila?), ačkoliv o něj vlastně zájem má!

Kde ovšem pobavení vystřídá skutečný úlek a posléze ryzí zděšení, pak po pročtení rad a historek, jak se má taková správná "potvora" standardně chovat. Tak namátkou, když se o ni muž jakkoliv stará, vlastně ji to nezajímá a stále mu naznačuje, jak ji nudí a obtěžuje, muži nic neuvaří (může se najíst v hospodě nebo si sám udělat chleba se salámem), napsání romantického vzkazu muži je zapovězeno taktéž a namátkou ještě, vydává se za milenku, jež užuž vyráží a slibuje, že určitě přijede, ale nedorazí na určené místo, kde na ni chlap marně v dešti čeká a onemocní z toho (za což je ona autorkou pochválena a on zkritizován, že se měl nechat očkovat)...

Autorka se několikrát odvolává i na to, že použila ve svých závěrech a radách zkušenosti a názory stovek reálných mužů, ovšem, je to celé trochu podezřelé, jelikož jisté názory (jakoby mužské) spíše zavání pokusem o černý humor z jejich strany.

Pánové, tato kniha je bestseller i u nás, což by pro vás měla být špatná zpráva. Pokud se totiž místními radami bude řídit průměrná žena, kterou zkusíte někam pozvat (což bude), čekají vás nepochybně velmi, velmi zajímavé časy, protože ženy po přečtení podobného mistrovského díla budou ještě méně pochopitelné, nežli jsou nyní.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!