Proč studovat MBA nebo LL.M?

Publikováno: 27.09.2013 08:26 | PR

Zdá se Vám, že stagnujete? Co si tedy prohloubit vzdělání? Dnes přitom lze i na českém území studovat postgraduální programy, které mají zvuk i v zahraničí.

Tituly jako například MBA nebo LL.M lze v současné době v České republice studovat již cca na třech desítkách soukromých či veřejných škol. Ať se už rozhodnete pro jakoukoli variantu, vězte, že Vás takové studium bude rozhodně něco stát. Na druhou stranu získáte známosti, možnost lepší práce, a tedy i vyšší plat. Pokud prozatím nemáte příliš velké ponětí o tom, co to MBA či LL.M studium vůbec je, jsou pro Vás určeny následující řádky.

EBS2

MBA – titul pro manažery

MBA (Master of Business Administration) je vysokoškolský postgraduální studijní program, který je možno studovat alespoň s bakalářským titulem a s určitou manažerskou praxí. MBA studium (viz tady), jež lze absolvovat v mnoha modifikacích, probíhá v průměru dva roky a zaplatíte za něj cca 150 až 200 tisíc Kč za akademický rok. Stejně tak lze ovšem studovat i varianty tohoto studia, a to BBA (Bachelor of Business Administration) a DBA (Doctor of Business Administration).

LL.M – titul z oblasti práva

Co se týče LL.M (Master of Laws), jde o postgraduální právnické studium, které ovšem nemusí absolvovat pouze lidé s ukončeným právním vzděláním. Ve výjimečných případech jej totiž mohou dokonce zahájit i lidé bez vysokoškolského vzdělání, tedy splňují-li podmínku pětileté manažerské praxe v oblasti práva. Délka studia odpovídá zhruba té předcházející, což zhruba platí i o ceně LL.M studia.

Kde v Praze i jinde studovat MBA či LL.M?

LL.M či MBA studium dnes nabízejí veřejné vysoké školy v Praze i jinde, které na českém území vesměs zastupují zahraniční partnerské univerzity, jež tyto tituly vydávají. To mimo jiné znamená, že pokud česká škola nemá akreditaci od zahraniční vzdělávací instituce, je studium zakončeno profesním titulem, a ne akademickým.

Je tedy záhodno se o všech náležitostech, a to i vzhledem k vysoké ceně studia, podrobně informovat. Na tomto místě Vám můžeme doporučit např. stránky Ebschool.cz, když např. konkrétně na této škole kromě výše zmíněných studií můžete absolvovat také systém vzdělávání Dale Carnegie Training. Přestaňte tedy stagnovat a začněte studovat.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!