Prodloužený víkend: Ve voliéře plameňáků

Publikováno: 27.10.2016 19:00 | Štěpán Molitor

U každé party platí nepřímá úměra mezi délkou textu na pozvánce a počtem hostů, kteří opravdu přijdou. A pokud má party nějaké téma, nedorazí téměř nikdo. Takový bezprecedentní zásah do práva obléct si na večer co chceme? To přece nebudeme tolerovat. Pamatuji si na jednu letní oslavu v Havaj stylu. Zatímco já jsem došel v šortkách a květované košili, nikdo jiný se neobtěžoval - jediné co odpovídalo tématu byly dvě palmy na flašce Malibu. Ještě že jsem nakonec upustil od nápadu přijít v sukni z trávy.

Plameňáci. Jak si poradit s tímto zadáním? Doběhnout pro mikinu z dětské kolekce s komiksovým obrázkem ptáka na zádech? Z ruličky toaletního papíru a gumičky vyrobit zobák a celý večer vysvětlovat, že váš humor není tentokrát kousavý, nýbrž zobavý? Nebo se obalit růžovým tylem - 57,3 korun za metr - a tak se proměnit v jeden z exemplářů tohoto ohroženého rodu? Ne, tak snadné to nebude.

glen_luchford_gucci_20167

Zdroj: Glen Luchford for Gucci

První na seznamu je výběr místa. Zavrhneme všechny posh bary a hlučné kluby v centru a hipster kavárny na periferii. Stejně tak všechny hospůdky, tančírny, obecní a kulturní domy a dokonce i tělocvičnu místního gymnázia. Akci plameňáků se přece patří uspořádat ve voliéře.

Jídlo. I když na drůbež ostatní ptáci pohlíží s mírným opovržením, nepouštějme se do potenciálního rizika nabízením grilovaných kuřecích prsíček. Stejně tak vynecháme masový bar a francouzské sýry.  Musíme se porozhlédnout v jiných končinách. Drobné kanapky s mořskými plody, sushi (samozřejmě nori, s mořskou řasou), možná trošku lehkého ovoce na osvěžení.

S nápoji si nemusíte dělat tolik starostí. Nikdo (s výjimkou jistých deviantních zástupců lidského rodu – ale ty přece nebudete zvát) neodmítne vychlazený Cristal na přípitek. Dále se budou podávat koktejly z absintu. Odpolední smrt (absint nalijte do vysoké flétny, přidejte chlazené šampaňské a počkejte, až se tekutina mléčně zakalí) nebo Francouzský polibek.

glen_luchford_gucci_20166

Zdroj: Glen Luchford for Gucci

Ne abyste se nechali zlákat a pustili jako kulisu zvuky přírody. Zapojte starobylý gramofon a zásobte se deskami méně populárních DJů. Přinejhorším sáhněte do archivu pro několik nahrávek Pink Floyd, které vznikly před rokem 1971.

glen_luchford_gucci_20165

Zdroj: Glen Luchford for Gucci

Pozvánky. Je pochopitelné, že musí být ručně psané husím brkem (pero plameňáka se pro psaní nehodí, nehledě na to, že by to vypadalo, že se příliš snažíte). Odpusťte si touhu použít růžový papír. Kartička velikosti pohlednice z bílého papíru o vysoké gramáži naprosto postačí. Pište černým inkoustem, nejlepší bude noir magnétique z řady inkoustů Louis Vuitton. Pod jméno pozvaného vyznačte den a místo konání. Připojte písmena RSVP. Nikdo nebude vědět, co to znamená.

Strojení. Přípravu nepodceňte. Pečlivou pozornost věnujte úpravě peří a jeho vhodnému načechrání. Vaše tvář musí být hladce oholená. Oblek by měl být co nejkomplikovanější, s množstvím rafinovaných detailů. Vytáhněte své nejefektnější šperky. Minimalismus, který obvykle vyznáváte, budou reprezentovat jednoduché kostěné dioptrické brýle. 

Jako hostitel buďte na místě alespoň s hodinovým zpožděním. Tak máte zajištěno, že všichni hosté už budou na místě netrpělivě očekávat váš příchod. A také budou už trochu rozladění, což, jak víme, je podhoubí dobré konverzace. Vezměte si skleničku a proneste přípitek. Čím kratší přípitek, tím delší aplaus. A vice versa.

glen_luchford_gucci_20164

Zdroj: Glen Luchford for Gucci

Konverzace. Pouštějte se do co nejvíce komplikovaných témat. Například politika, moderní umění a ochrana ohrožených lidských exemplářů. Korzujte mezi hosty a uhaste každé vznikající faux pas už v zárodku. Buďte ochotným konverzačním partnerem, ale jestliže se některý z hostů nudí, nechte ho, ať si najde zábavu sám.  

glen_luchford_gucci_20163

Zdroj: Glen Luchford for Gucci

Námluvy. Plameňáci jsou monogamní tvorové. Je nad slunce jasnější, že tento instinkt všichni hosté poctivě vytěsní. Postavte se na vyvýšené místo a očima vyberte duo těch nejatraktivnějších žen. Vyrušte je z živé konverzace a zaútočte smrtící dávkou šarmu. Samozřejmě, že budou přezíravé. Svou moc a reálnou převahu si náležitě vychutnají a až za nějakou dobu si dovolí nechat se vámi okouzlit. Nicméně i poté vám budou v pravidelných intervalech svou kousavostí připomínat, kdo je predátor a kdo je kořist. A to přece na ženách tolik zbožňujeme, není-liž pravda.

glen_luchford_gucci_20161

Zdroj: Glen Luchford for Gucci

Velké loučení. Když party skončí, jen letmo pozdravte odcházející. Zhluboka se nadechněte a naposled rozhlédněte kolem sebe. Zlatým zapalovačem si připalte cigaretu. Pomůže potlačit začínající melancholii.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!