Profesionální zaměstnanci

Publikováno: 23.07.2013 10:43 | Jiří Hofbauer

Určitě jste s nimi už někdy přišli do kontaktu. Nikdy nemají čas, střídavě telefon mají na uchu nebo musí mailovat, diář díky neonovým lepícím papírkům vypadá jak taneční parket z Horečky sobotní noci, kafe kafe kafe a... jo kafe, a musí stíhat tolik práce, že na pracovišti prakticky potkávají sami sebe.

45098-1

Zdroj: Pinterest

Říká se jim profesionální zaměstnanci nebo také zaměstnanci z profese. Ne, nemluvím o workoholicích. Ti pracují, protože svou prací skuteční žijí. Jejich pracovní pozice a typ práce totální nasazení prostě vyžaduje. Profesionální zaměstnanci jsou ti, kteří takhle pracují dobrovolně. Nebo ještě lépe řečeno, líbí se jim to mít hodně práce. A teď je otázkou jestli jí tolik skutečně mají, nebo jen chtějí aby to vypadalo, že jí hodně mají. On je poměrně markantní rozdíl mít hodně práce a chtít mít hodně práce.

Jak je poznáte? Primárně vypadají a chovají se neustále neskutečně zaměstnaně. I když jdete na oběd, na který jste se plánovali měsíc předem, přijdou o třicet minut později, pozdrav ignorují, prakticky vás neposlouchají a celou dobu se mazlí s Blackberry. Rychle myslí, mluví i chodí. Často na úkor kvality. Čas jsou přece peníze.

Na stole milují bordel. Ne nepořádek, nebo pracovní/tvůrčí chaos, ale ten poctivý bordel. Jak se chovají ve své kanceláři, stejně rychle se zabydlí i u stolu v restauraci. Nikdy nechodí nalehko. Po příchodu okamžitě začínají úřadovat. Pečlivě prostřený stůl obsadí mobilem, tabletem, diářem, lepítky, psací pero a pentelka nesmějí chybět. Ostatně ani jedna až dvě slohy papírů a samozřejmě výtisk novin. Podivuhodné je, že vůbec ví co jsou noviny a k čemu slouží. Když ani nemají čas číst a odpovídat na vaše SMS kde vyšetří čas na komentáře Jindřicha Šídla?

Pokud k obědu s profesionálním zaměstnancem svolíte, přistupuje na fakt, že on je ten kdo má vždycky pravdu, všechno ví lépe a ke všemu má co říct. A především vždycky vás musí trumfnout. Máte hodně práce? Pche, on nemá ani čas si zajít na záchod. Seděli jste v kanceláři do devíti do večera? Ha, on už dva dny nebyl doma. Povedl se vám uzavřít výhodný obchod? On bez černé kávy a podpisu kontraktu není schopen začít den.

Pravdou je, že tyhle kvaziosobnosti, kterého sami sobě největší inspirací nikdy nepřekováte. Nevztekejte se. Neměňte je. Přijměte je.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!